استعلام و پرداخت قبض موبایل با اپلیکیشن دیجی‌پی

مزایای استعلام و پرداخت قبض موبایل با دیجی‌پی

با دیجی‌پی می‌توانید در سریع‌ترین زمان ممکن قبض موبایل اپراتورهای همراه اول، ایرانسل و رایتل را پرداخت کنید و رسید الکترونیک پرداخت خود را دریافت کنید، هم‌چنین به ازای پرداخت قبض موبایل هدیه بگیرید. با دیجی‌پی می‌توانید قبض موبایل افراد دیگر را نیز پرداخت کنید، برای این کار تنها لازم است شماره سیم‌کارت آن‌ها را در اختیار داشته باشید. پرداخت قبض موبایل با اپلیکیشن دیجی‌پی یکی از آسان‌ترین روش‌های غیرحضوری پرداخت قبض موبایل است زیرا پرداخت بدون نیاز به شناسه قبض و شناسه پرداخت صورت می‌گیرد. پس از پرداخت قبض موبایل با اپلیکیشن دیجی‌پی، اطلاعات و جزییات پرداخت شما در این سامانه ثبت می‌شود. شما می‌توانید شماره‌ی خود را در «افزودن به پرکاربردها» ثبت کنید و در هر ماه برای پرداخت قبض خود به سراغ آن بروید. همچنین می‌توانید در بخش ویرایش نام قبض، عنوان مورد نظر خود را قرار دهید.

نحوه‌ی پرداخت قبض همراه اول، ایرانسل و رایتل با اپلیکیشن دیجی‌پی

برای پرداخت قبض موبایل از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی، باید به بخش «قبض موبایل» بروید و شماره‌ی همراه خود را وارد و گزینه‌ی استعلام را انتخاب کنید. پس از این کار صفحه‌ی جدیدی برای شما نمایش داده می‌شود که شامل قبض پایان دوره و میان دوره است.

برای پرداخت قبض موبایل از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی یکی از دوره‌ها را انتخاب کنید تا به صفحه‌ی تائید و پرداخت بروید. برای پرداخت شما دو گزینه‌ی پرداخت با کیف پول و پرداخت با کارت بانکی را دارید. پرداخت با کیف پول از اعتبار دیجی‌پی شما کم می‌کند. پرداخت آنلاین قبض موبایل با اپلیکیشن دیجی‌پی از طریق تمامی کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب امکان‌پذیر است.

برای پرداخت از طریق کارت بانکی باید رمز دوم، تاریخ انقضا و کد اعتبارسنجی (Card Validation Value به‌اختصار CVV2) را در اختیار داشته باشید تا کمتر از چند دقیقه بتوانید قبض خود را پرداخت کنید. اطلاعات مربوط به CVV2 و تاریخ انقضا بر روی کارت بانک حک شده است ولی برای دریافت رمز دوم باید به بانک مربوط خود مراجعه کنید.

برای پرداخت قبض موبایل به چه اطلاعاتی نیاز است؟

تنها با داشتن شماره‌ی سیم کارت می‌توان برای پرداخت قبض پایان دوره یا میان دوره اقدام کرد.

قبض میان دوره و پایان دوره موبایل چیست؟

قبض پایان دوره کارکرد سیم کارت شما در یک ماه آخر را نشان می‌دهد این در حالی است که قبض میان دوره کارکرد یک ماه آخر تا لحظه‌ای که استعلام گرفته‌اید را نشان می‌دهد

نحوه پیگیری قبض پرداختی موبایل از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی چگونه است؟

پس از پرداخت قبض موبایل، رسید الکترونیکی دریافت می‌کنید که تمامی اطلاعات پرداخت قبض بر روی آن درج شده است.

در صورت دو بار پرداخت قبض موبایل، مقدار وجه اضافه به حساب بانکی برگردانده می‌شود؟

خیر، حساب این سیم کارت به‌صورت بستانکار قرار می‌گیرد.

آیا امکان پرداخت قبض موبایل بدون شناسه قبض و شناسه پرداخت وجود دارد؟

پرداخت قبض موبایل از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی بدون شناسه‌ی قبض و شناسه‌ی پرداخت امکان‌پذیر است و متقاضی تنها به شماره‌ی موبایل نیاز دارد.

امکان پرینت از نتیجه پرداخت قبض موبایل وجود دارد؟

پس از پرداخت قبض موبایل، رسید الکترونیکی دریافت می‌کنید که تمامی اطلاعات پرداخت قبض بر روی آن درج شده است. می‌توان رسید الکترونیکی پرداخت قبض را پرینت گرفت.

با کدام کارت‌های بانکی امکان پرداخت قبض موبایل از اپلیکیشن دیجی‌پی وجود دارد؟

پرداخت قبض موبایل در اپلیکیشن دیجی‌پی از طریق تمامی کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب امکان‌پذیر است.

برای پرداخت قبض موبایل از طریق کارت بانکی به چه اطلاعاتی نیاز است؟

برای پرداخت قبض موبایل با کارت بانکی به رمز دوم، تاریخ انقضا و کد اعتبارسنجی (Card Validation Value به‌اختصار CVV2) کارت بانک خود نیاز دارید. برای دریافت رمز دوم باید به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید.

برای پرداخت قبض موبایل به رمز پویا نیاز است؟

اگر مبلغ قبض موبایل بیش از صد هزار تومان باشد، برای پرداخت آن از طریق کارت بانکی به رمز پویا نیاز دارید.

رمز پویا چیست؟

امکان دریافت رمز پویا یا رمز یک‌بار مصرف برای مقابله با کلاه‌برداری‌های اینترنتی صورت گرفته است. این رمز عموماً از طریق پیامک از سوی بانک مربوطه ارسال می‌شود و عمر استفاده از آن دو دقیقه است.