استعلام و پرداخت قبوض خدماتی با اپلیکیشن دیجی‌پی

مزایای استعلام و پرداخت قبض با اپلیکیشن دیجی‌پی

برای پرداخت قبض از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی تنها کافی است اپلیکیشن رایگان دیجی‌پی را دانلود کنید. اپلیکیشن دیجی‌پی این امکان را به شما می‌دهد تا در کمترین زمان ممکن در هر کجا و هر زمان قبوض خود ازجمله قبض تلفن ثابت، قبض برق، قبض آب و گاز و موبایل را به‌راحتی پرداخت کنید، هم‌چنین به ازای پرداخت قبض هدیه بگیرید.

یکی از مزیت‌های برجسته‌ی استفاده از اپلیکیشن دیجی‌پی برای پرداخت قبض جلوگیری از اتلاف وقت است. پرداخت حضوری قبوض نیازمند ساعت‌ها زمان است اما به کمک اپلیکیشن دیجی‌پی می‌توانید در کمتر از چند دقیقه تنها با انجام چند کلیک ساده قبوض خود را پرداخت کنید. از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی می‌توانید برای پرداخت قبوض برق، آب، گاز، تلفن، عوارض شهری، همراه اول، ایرانسل، رایتل و سازمان مالیات اقدام کنید.

نحوه‌ی پرداخت قبض از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی

برای پرداخت قبض از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی، باید به بخش «پرداخت قبوض» بروید و سازمان مورد نظر خود را انتخاب کنید. پس از آن دو گزینه برای پرداخت قبض وجود دارد: استعلام بدهی و پرداخت با شناسه.

  • اگر اطلاع از بدهی قبض خود ندارید، گزینه‌ی استعلام بدهی را انتخاب و شناسه‌ی قبض را وارد کنید. پس از این مرحله استعلام بدهی قبض شما نمایش داده می‌شود و می‌توانید برای پرداخت آنلاین آن اقدام کنید.
  • اگر از پرداخت با شناسه برای پرداخت قبوض خود استفاده می‌کنید تنها کافی است شناسه‌ی قبض و شناسه‌ی پرداخت را وارد کنید تا به صفحه‌ی پرداخت هزینه بروید.

برای پرداخت قبض از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی باید دارای یکی از کارت‌های بانکی باشید. همچنین باید رمز دوم، تاریخ انقضا و کد اعتبارسنجی (Card Validation Value به‌اختصار CVV2) کارت بانکی خود را بدانید. برای پرداخت قبوض از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی می‌توانید از تمامی کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب استفاده کنید. تاریخ انقضا و CVV2 بر روی خود کارت بانکی درج شده است ولی برای دریافت رمز دوم باید به بانک خود مراجعه و از طریق دستگاه خود پرداز برای دریافت آن اقدام کنید. پشتیبانی اپلیکیشن دیجی‌پی در هر لحظه از شبانه‌روز آماده‌ی پاسخگویی به مشکلات و سؤالات شما کاربران عزیز است.

سوالات متداول

نحوه پیگیری قبوض پرداختی از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی چگونه است؟

پس از پرداخت قبض، رسید الکترونیکی دریافت می‌کنید که تمامی اطلاعات پرداخت قبض بر روی آن درج شده است.

از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی قبض چه سرویس‌هایی را می‌توان پرداخت کرد؟

از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی می‌توانید برای پرداخت قبوض آب، برق، گاز، تلفن، عوارض شهری، همراه اول، ایرانسل، رایتل و سازمان مالیات اقدام کنید.

آیا امکان پرداخت قبض بدون شناسه قبض و شناسه پرداخت وجود دارد؟

پرداخت قبض تلفن ثابت از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی بدون شناسه‌ی قبض و شناسه‌ی پرداخت وجود دارد. برای استفاده از این امکان بخش «پرداخت قبض» و سپس «تلفن» را انتخاب کنید، در صفحه‌ی جدید از طریق استعلام بدهی با وارد کردن شماره‌ تلفن ثابت می‌توانید شناسه‌ی قبض و شناسه‌ی پرداخت خود را دریافت کنید و برای پرداخت آن اقدام کنید.

امکان پرداخت قبض با اسکن بارکد وجود دارد؟

بله، امکان پرداخت قبض با اسکن بارکد در اپلیکیشن دیجی‌پی وجود دارد.

امکان پرینت از نتیجه پرداخت قبض وجود دارد؟

پس از پرداخت قبض، رسید الکترونیکی دریافت می‌کنید که تمامی اطلاعات پرداخت قبض بر روی آن درج شده است. می‌توان رسید الکترونیکی پرداخت قبض را پرینت گرفت.

با کدام کارت‌های بانکی امکان پرداخت قبوض از اپلیکیشن دیجی پی وجود دارد؟

پرداخت قبض در اپلیکیشن دیجی‌پی از طریق تمامی کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب امکان‌پذیر است.

برای پرداخت قبوض از طریق کارت بانکی به چه اطلاعاتی نیاز است؟

برای پرداخت قبوض به رمز دوم، تاریخ انقضا و کد اعتبارسنجی (Card Validation Value به‌اختصار CVV2) کارت بانکی خود نیاز دارید. برای دریافت رمز دوم باید به دستگاه خودپرداز بانک خود مراجعه کنید.

برای پرداخت قبض به رمز پویا نیاز است؟

اگر مبلغ قبض شما بیش از صد هزار تومان باشد، برای پرداخت آن از طریق کارت بانکی به رمز پویا نیاز دارید.

رمز پویا چیست؟

امکان دریافت رمز پویا یا رمز یک‌بار مصرف برای مقابله با کلاه‌برداری‌های اینترنتی صورت گرفته است. این رمز عموماً از طریق پیامک از سوی بانک مربوطه ارسال می‌شود و عمر استفاده از آن دو دقیقه است.