پرداخت خلافی خودرو با اپلیکیشن دیجی‌پی

مزایای استعلام و پرداخت جریمه ماشین با اپلیکیشن دیجی‌پی

برای استعلام جریمه خودرو خود می‌توانید از اپلیکیشن دیجی‌پی استفاده کنید. اپلیکیشن رایگان دیجی‌پی این امکان را به شما می‌دهد فارغ از زمان و مکان تنها با چند کلیک ساده استعلام جریمه‌ ماشین خود یا هر ماشین دیگر را بگیرید. برای این کار تنها به شماره‌ی پلاک ماشین نیاز دارید. تمامی مراحل پرداخت جریمه خودرو در اپلیکیشن دیجی‌پی به زبان ساده و روان توضیح داده شده است تا شما به‌راحتی از آن استفاده کنید تا از استعلام خلافی خودرو به‌صورت حضوری خلاص شوید. استعلام خلافی خودرو به‌صورت حضوری فرآیندی وقت‌گیر و نیازمند مراجعه به بانک‌های شلوغ است. با کمک دیجی‌پی تمام این فرآیند زمان‌بر به کاری ساده تبدیل شده است و می‌توانید در لحظه خلافی خود را صفر کنید و رسید الکترونیک پرداخت خود را دریافت کنید. همچنین این اپلیکیشن سوابق تراکنش و پرداخت‌های شما را به‌صورت کاملاً خودکار ذخیره می‌کند تا در صورت نیاز بتوانید آن‌ها را دریافت کنید.

با دیجی‌پی به‌راحتی می‌توانید استعلام خلافی و جریمه‌ی خودرو خود را بگیرید و پیش از سفر برای پرداخت آن‌ها اقدام کنید. برای این کار تنها به دانلود اپلیکیشن دیجی‌پی، شماره پلاک خودروی خود و کارت بانکی عضو شبکه‌ی شتاب نیاز دارید تا در کمتر از یک دقیقه این کار را با موفقیت انجام دهید.

نحوه‌ی استعلام و پرداخت جریمه خودرو با اپلیکیشن دیجی‌پی

برای استعلام جریمه خودرو از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی، باید به بخش «استعلام جریمه» بروید و شماره‌ی خودروی خود را وارد و گزینه‌ی استعلام را انتخاب کنید. پس از این کار صفحه‌ی جدیدی برای شما نمایش داده می‌شود که شامل تمامی جریمه‌های شما است. در این قسمت می‌توانید اطلاعات مربوط به تاریخ جریمه، نوع جریمه، مبلغ جریمه و شناسه قبض و شناسه پرداخت را دریافت و برای پرداخت آن‌ها اقدام کنید.

برای پرداخت آن‌ها از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی دو گزینه‌ی پرداخت با کیف پول و پرداخت با کارت بانکی وجود دارد. با پرداخت از طریق کیف پول، هزینه‌ی مربوطه از اعتبار شما در اپلیکیشن دیجی‌پی کم می‌شود. برای پرداخت به‌وسیله‌ی کارت بانکی به اطلاعات و مشخصات محرمانه‌ی کارت بانکی خود ازجمله رمز دوم، تاریخ انقضا و کد اعتبارسنجی (Card Validation Value به‌اختصار CVV2) نیاز دارید. پرداخت جریمه خودرو از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی از مبدأ تمامی کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب امکان‌پذیر است و برای دریافت رمز دوم پویا باید به بانک مبدأ خود مراجعه کنید.

همین حالا دیجی‌پی را دانلود کنید!

سوالات متداول

پس از پرداخت قبض جریمه ماشین از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی چه مدت زمان طول می‌کشد تا تسویه‌حساب با راهور صورت گیرد؟

حدود 72 ساعت پس از پرداخت زمان نیاز است تا اطلاعات پرداختی در سایت و سامانه‌ی راهور ثبت شود.

آیا از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی می‌توان جریمه دیگران را استعلام یا پرداخت کرد؟

بله، اگر شماره‌ی هشت یا نه رقمی کارت خودرو دیگران را داشته باشید، می‌توانید استعلام جریمه آن‌ها را نیز بگیرید و برای پرداخت آن اقدام کنید.

برای استعلام جریمه به‌صورت آنلاین به چه اطلاعاتی نیاز است؟

برای این کار تنها به دانلود اپلیکیشن دیجی‌پی، کد هشت یا نه رقمی کارت خودرو، شماره پلاک خودروی خود و کارت بانکی عضو شبکه‌ی شتاب نیاز دارید.

برای پرداخت جریمه به‌صورت آنلاین به چه اطلاعاتی نیاز است؟

به رمز دوم، تاریخ انقضا و کد اعتبارسنجی (Card Validation Value به‌اختصار CVV2) کارت بانکی خود نیاز دارید.

با کدام کارت‌های بانکی امکان استعلام و پرداخت جریمه از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی وجود دارد؟

استعلام و پرداخت جریمه در اپلیکیشن دیجی‌پی از طریق تمامی کارت‌های بانکی عضو شبکه‌ی شتاب امکان‌پذیر است.

استعلام و پرداخت جریمه به‌صورت آنلاین برای کدام وسایل نقلیه امکان‌پذیر است؟

از طریق اپلیکیشن دیجی‌پی می‌توانید استعلام خلافی و جریمه‌ی ماشین‌های سواری، وانت و مینی‌بوس، کامیونت، اتوبوس و کامیون دو محور، کامیون سه محور، موتور و تریلی را بگیرید و برای پرداخت آن‌ها اقدام کنید.

آیا در استعلام و پرداخت آنلاین خلافی خودرو اطلاعات هر جریمه نمایش داده می‌شود?

بله، پس از وارد کردن اطلاعات خودرو در اپلیکیشن دیجی‌پی، نوع قبض جریمه، مبلغ خلافی همراه با تاریخ و نوع خلافی که شامل قبض تسلیمی و قبض دوربین و قبض الصاقی است، نمایش داده می‌شود.

آیا قبض جریمه‌ی تسلیمی را می‌توان به‌صورت آنلاین پرداخت کرد؟

بله، قبض تسلیمی یا قبض دست‌نویس از سوی مأمور راهنمایی و رانندگی داده می‌شود و می‌توان به کمک شناسه‌ی قبض و شناسه‌ی پرداخت درج شده بر روی قبض برای پرداخت آن اقدام کرد.