چند درصد راننده‌ها عوارض جاده‌ای رو پرداخت می‌کنن؟

معاون وزیر راه اعلام کرده بیش از ۷۰ درصد راننده‌ها، عوارض جاده‌ای الکترونیکی خودشون رو پرداخت می‌کنن.

به‌گزارش خبرگزاری مهر، خیرالله خادمی، مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور و معاون وزیر راه و شهرسازی، اعلام کرده در حال حاضر ۷۰ تا ۷۵ درصد خودروهای عبوری از آزادراه‌ها، عوارض الکترونیکی رو پرداخت می‌کنن، اما این نرخ باید به ۹۰درصد برسه.

خیرالله خادمی درباره اخذ عوارض جاده‌ها و آزادراه‌ها به‌صورت الکترونیکی گفته: «اجرای عوارض الکترونیکی هم به نفع مردم و هم به سود منافع ملی، و در وقت مردم هم صرفه‌جویی می‌شه».

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داده: «عوارض الکترونیکی به کاهش مصرف سوخت، کاهش حوادث جاده‌ای و همین‌طور روانی تردد در آزادراه‌ها کمک می‌کنه».

این مقام مسئول خاطر نشان کرده تضمین ادامه اخذ الکترونیکی عوارض آزادراه‌ها به همکاری مردم بستگی داره و اگه پرداخت عوارض جاده‌ای به‌صورت الکترونیکی تا ۷۲ ساعت بعد از عبور از آزادراه انجام بشه، باعث می‌شه سرمایه‌گذارهای بخش خصوصی که برای احداث آزادراه‌ها سرمایه‌گذاری کرده‌اند، به سرمایه‌گذاری‌های جدید ترغیب بشن.

خادمی شرط الکترونیکی‌کردن همه آزادراه‌های کشور رو، موفقیت طرح پرداخت الکترونیکی در چند آزادراهی دونسته که در حال حاضر این طرح رو اجرا می‌کنن و گفته: «در ابتدای فرایند پرداخت الکترونیکی عوارض جاده‌ای، فقط ۴۰ تا ۴۵ درصد خودروهای عبوری عوارض رو پرداخت می‌کردن، اما با همکاری صورت‌گرفته از سوی پلیس راهور، حالا ۷۰ تا ۷۵ درصد خودروهای عبوری عوارض خودشون رو پرداخت می‌کنن».

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور تأکید کرده: «باید فرایند پرداخت الکترونیکی عوارض جاده‌ای به ۹۰ درصد افزایش پیدا کنه. در این صورت سرمایه‌گذارهای خصوصی به استفاده از این روش ترغیب می‌شن».

در حال حاضر ۶ آزادراه غیردولتی و ۳ آزادراه دولتی، یعنی در مجموع ۹ آزادراه کشور از امکان پرداخت الکترونیکی عوارض پشتیبانی می‌کنن.

شما هم اگه می‌خواهید عوارض جاده‌ای خودتون رو سریع و راحت پرداخت کرده و در ضمن سرمایه‌گذارهای بخش خصوصی رو به ادامه فعالیت در این حوزه ترغیب کنید، می‌تونید اپلیکیشن دیجی‌پی رو نصب کرده، روی گزینه «عوارض جاده‌ای» کلیک کرده و هربار در عرض چند ثانیه، عوارض رو تسویه کنید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 + four =