آیا گوگل ترندز می‌تونه صعود قیمت بیت‌کوین رو پیش‌بینی کنه؟!

گوگل ترندز یکی از سرویس‌های شرکت گوگلِ که روند جست‌وجوی واژه‌ها و عبارت‌ها در جست‌وجوگر گوگل رو نشون می‌ده و از ابزارهای پرطرف‌دار بین وب‌مسترها و کارشناس‌های سئو به حساب میاد. اما آیا این ابزار جست‌وجو، می‌تونه قیمت بیت‌کوین رو پیش‌بینی کنه؟!

به‌گزارش بیتکوینیست (Bitcoinist)، یکی از کاربرهای توییتر به‌نام بیت‌کوین آرکایو (Bitcoin Archive)، اشاره کرده که منحنی‌های جست‌وجوی عبارت Bitcoin در گوگل ترندز (Google Trends)، شبیه منحنی‌های بازار صعودی بیت‌کوین در سال ۲۰۱۷ است!

این روزها با جست‌وجوی Bitcoin در گوگل ترندز (قابل‌دسترس در آدرس https://trends.google.com/trends) به چنین نموداری می‌رسیم:

قیمت بیت کوین با گوگل ترندز

همون‌طور که در قسمت‌های مشخص‌شده با بیضی‌های مشکی‌رنگ این نمودار می‌بینید، نتایج سال ۲۰۱۷ تقریبا شبیه نتایج فعلی هستن.

سال ۲۰۱۷ نقطه عطفی برای دنیای رمز ارز محسوب می‌شد، چون قیمت رمز ارز بیت‌کوین در اوایل اون سال ۹۰۰ دلار بود و اواخرش به ۲۰هزار دلار رسید!

البته توجه داشته باشید که شباهت موجود روی نمودار گوگل ترندز، به‌معنای «قریب‌الوقوع بودن» این صعود قیمتی نیست.

حالا با جست‌وجوی واژه crypto در گوگل ترندز به این نمودار می‌رسیم:

کریپتو و گوگل ترندز

از مقایسه منحنی‌های نمودار دوم به این نتیجه می‌رسیم که اگرچه سال ۲۰۱۷ با دوره فعلی شباهت زیادی داشته، اما بازار صعودی فعلی به پایان رسیده!

وقتی هر دو نمودار رو کنار هم می‌گذاریم، شاید بشه نتیجه گرفت که رابطه مستقیمی بین منحنی‌های گوگل ترندز و بازار صعودی بیت‌کوین وجود نداره، اما گوگل ترندز اون‌قدرها هم بی‌فایده نیست! این منحنی‌ها نشون‌دهنده علاقه به بیت‌کوین و رمز ارز در جامعه هستن که حتما تأثیر مثبتی روی آینده قیمت‌ها هم می‌گذاره.

اوج‌هایی که در سال‌های ۲۰۱۷ و ۲۰۲۰ رخ دادن، با نوسانات بالای قیمتی همراه بودن، چون قیمت بالاتر، افراد بیشتری رو جذب می‌کنه و حضور سرمایه‌گذاران بیشتر، به‌معنای بالارفتن قیمت‌هاست. نمودار قیمتی بیت‌کوین طی ۶ ماه گذشته رو هم ببینید:

صعود قیمت بیت کوین و ترندز

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

two × five =