پیش از انتخاب درگاه پرداخت این نکات را بدانید

این موضوع که این روزها افراد بیشتر از گذشته به خریدهای آنلاین می‌پردازند، نیازی به بیان ندارد چرا که به خوبی تاثیر آن را در زندگی‌هایمان می‌بینیم. آمار و ارقام مربوط به فروشگاه‌های اینترنتی، مهر تاییدی بر این موضوع هستند. هر روزه، افراد بیشتری نسبت به روز قبل به سراغ فروشگاه‌های آنلاین می‌روند و مایحتاج و خرید‌های خود را به صورت آنلاین سفارش می‌دهند، در بیشتر موارد از درگاه پرداخت آنلاین مبلغ سفارش را پرداخت می‌کنند و درب منزل آن‌ها را تحویل می‌گیرند. آمارهای مربوط به رونق گرفتن فروشگاه‌های اینترنتی، تنها مربوط به فروشگاه‌های رسمی است و این اعداد و ارقام با وجود خرده‌فروش‌های اینستاگرامی، بسیار بالاتر است.

با وجود رونق گرفتن این عرصه، اتفاقات زیادی هستند که می‌توانند صاحبان بزرگ‌ترین فروشگاه‌های اینترنتی و کسب‌وکارهای آنلاین را نگران کنند. ما در اینجا قصد داریم به نکاتی بپردازیم که صاحب کسب‌وکار آنلاین برای تامین امنیت پرداخت مشتریان خود باید به آن‌ها توجه کند.

روش‌های پرداخت آنلاین چطور عمل می‌کنند؟

نوآوری‌های به وجود آمده در روش‌های پرداخت باعث شده‌اند پرداخت‌ها بتوانند بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از گذشته انجام شوند و این امر به کسب‌ درآمد سرعت می‌بخشد.

مشتری در هنگام خرید، استفاده از درگاه پرداخت آنلاین را انتخاب می‌کند و ظرف مدت کوتاهی با استفاده از کارت بانکی یا کیف پول الکترونیکی‌ می‌تواند هزینه را پرداخت ‌کند. این فرآیند که در چند ثانیه اتفاق می‌افتد، امکان انجام یک روند انتقال پول از حساب مشتری به کسب‌وکار را فراهم می‌کند.

با وجود آنکه این روند در ظاهر بسیار ساده به نظر می‌رسد، اما در باطن به آن سادگی نیست. انجام تراکنش‌ آنلاین به مولفه‌های اصلی PSP (شرکت ارائه دهنده‌ی خدمات پرداخت)، شاپرک (شرکت شبکه‌ی الکترونیکی پرداخت کارتی) و بانک مقصد و مبدا نیاز دارد.

در فرایند استفاده از درگاه پرداخت آنلاین، ابتدا داده‌های رمزنگاری شده مشتری به PSP ارسال شده و PSP این داده‌ها را به بانک صادرکننده‌ی کارت مشتری ارسال می‌کند. پس از قبول درخواست از سمت بانک صادرکننده‌ی کارت مشتری، پول در اختیار شاپرک قرار می‌گیرد و سپس از شاپرک به بانک مقصد واریز می‌شود. تمام این فرایند کمتر از ۵ ثانیه به طول می‌انجامد.

روش‌های مختلف انجام تراکنش آنلاین به صاحبان کسب‌وکار کمک می‌کند تا سریع‌تر بتوانند به درآمدزایی برسند و از سویی با آسان‌تر کردن روند پرداخت برای مشتریان خود، آن‌ها را به خرید بیشتر ترغیب کنند.

به لطف فناوری‌های نوآورانه در سیستم پردازش آنلاین، صاحبان کسب‌وکارها می‌توانند از روش‌هایی برای انجام تراکنش آنلاین و دریافت وجه استفاده کنند که این روند را تسهیل می‌کند.

 

انتخاب روش پرداخت مناسب کسب‌ و کارتان

شما برای انتخاب روش پرداخت مناسب با نوع کسب‌وکارتان، نیازی ندارید دقیقا از نحوه‌ی کارکرد این روش‌های پرداختی مطلع باشید، اما باید بدانید هر روش به چه صورتی عمل می‌کند و احتمالا کدام‌ یک برای مشتریان شما جذاب‌تر است.

ممکن است کسب‌وکار شما به نحوی باشد، که مشتریان علاقه‌ای به پرداخت آنلاین نداشته باشند و ترجیح بدهند هزینه‌ی مربوط به کالا یا سرویس خریداری شده را در محل پرداخت کنند. در این شرایط بهتر است به گزینه‌های مختلف پرداخت آنلاین فکر نکنید و با شعار «همیشه حق با مشتری است»، روش‌های پرداختی مورد علاقه‌ی او را فراهم کنید.

اما احتمالا هیچ روش پرداختی واحدی وجود ندارد که همه‌ی مشتریان یک کسب‌وکار روی آن تفاهم نظر داشته باشند و بهتر است برای بهبود وضعیت کسب‌وکارتان، روش‌های پرداختی مختلفی را برای مشتریان در نظر بگیرید. کشف آنکه کدام روش پرداختی برای مشتری جذاب‌تر است، دشوار خواهد بود. پس بهتر است گزینه‌های مختلفی از قبیل پرداخت در محل، پرداخت آنلاین و استفاده از کیف پول الکترونیکی را در اختیار مشتری قرار دهید تا بتواند از میان آن‌ها، راحت‌ترین را انتخاب کند.

روش‌های پرداخت آنلاین باید باعث راحتی بیشتر خرید یا دریافت سرویس مشتریان شوند و اگر از روش نوینی استفاده می‌کنید، باید برای مشتریان راهنمای ساده و شفافی آماده کنید و در اختیار آن‌ها قرار دهید. علاوه بر اهمیت سهولت استفاده از روش‌های مختلف پرداخت آنلاین، باید روش‌هایی را انتخاب کنید که از امنیت پرداخت کافی برخوردارند و این اطمینان را به مشتریان خود نیز منتقل کنید.

استفاده از روش‌های پرداخت آنلاین، برای رسیدن به مشتریان نهایی بیشتر

برای آنکه بتوانید مشتریان خود را به نهایی کردن سفارش‌های خود برسانید، لازم است روش‌های پرداختی مناسبی را در اختیار آن‌ها قرار دهید.

ارائه‌ی روش‌های مختلف پرداختی باعث می‌شود مشتریان شما بتوانند راحت‌تر به سرویس یا فروشگاه شما اعتماد کنند و با هر روشی که راحت‌تر هستند، پرداخت خود را انجام دهند. استفاده از روش‌هایی مانند کارت به کارت می‌تواند به عدم ‌اطمینان از سوی مشتری ختم شود و این عدم ‌اطمینان اجازه نمی‌دهد آن‌ها خرید خود را نهایی کنند. روش پرداخت باید به نحوی باشد که مشتری در صورت استفاده از اپلیکیشن، وب‌سایت یا نسخه‌ی موبایل فروشگاه شما، نیازی به جابجا شدن بین صفحات و اپلیکیشن‌ها نداشته باشد و بتواند پرداخت خود را با چند کلیک ساده انجام دهد.

جلوگیری از خطرات امنیتی با استفاده از روش‌های پرداخت امن

بدیهی است که مشتریان شما از روش‌های پرداختی‌ای که ناامن به نظر می‌رسند، دوری می‌کنند و اگر در سرویس شما از این روش‌ها استفاده شده باشد، مشتریان خود را از دست خواهید داد. اگر قصد دارید دریافت روش پرداخت برای سرویس‌تان را برون‌سپاری کنید، می‌توانید از سرویس‌های نام‌آشنا برای انجام تراکنش آنلاین برای خود و مشتریان‌تان استفاده کنید که درباره امنیت‌ها شبهه‌ای وجود نداشته باشد.

با دانلود اپلیکیشن دیجی‌پی و استفاده از روش‌های پرداختی آن، می‌توانید ضمن کسب اطمینان از امنیت پرداخت این سرویس، درباره‌ی دریافت سرویس پرداخت هوشمند برای کسب‌وکار خود نتیجه‌گیری کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × one =