برای خرید قسطی دوربین عکاسی باید به چه نکاتی توجه کنید؟

هنگام خرید دوربین همیشه این سؤال پیش می‌آید که بهترین مدل دوربین کدام است؟ دوربین‌ها انواع متنوعی دارند و در هزاران طرح و مدل تولید می‌شوند. برای خرید دوربین بهتر است ابتدا کارایی مورد انتظار از دوربین و بودجه را در نظر گرفت و سپس برای سفارش و خرید آن اقدام کرد.

شرکت‌های گوناگونی در سراسر دنیا انواع دوربین عکس‌برداری و فیلم‌برداری تولید می‌کنند. دوربین‌های DSLR، دوربین‌های بدون آینه، دوربین‌های اکشن، دوربین کامپکت، دوربین‌های ۳۶۰ درجه و دوربین‌های آنالوگ از مهم‌ترین انواع دوربین هستند که در حال حاضر در بالاترین کیفیت در جهان طراحی و تولید می‌شوند. انتخاب یک دوربین از بین این مدل‌ها بدون داشتن اطلاعات کافی و نحوه‌ی کارکرد آن‌ها مشکلات و سردرگمی‌های زیادی ایجاد می‌کند.

هنگام خرید دوربین برخی از افراد بر این باور هستند هر چه دوربین قیمت بالاتری داشته باشد حتماً کیفیت و امکانات آن نیز بیشتر است اما بهتر است بدون توجه به این نکته برای خرید و سفارش دوربین اقدام کرد. بهتر است پیش از خرید دوربین به مواردی همچون اندازه، وزن، حافظه، باتری، اندازه حس‌گر، لنز، فوکوس و طراحی بدنه دوربین توجه و آن‌ها را به‌دقت بررسی کرد.

راهنمای خرید اقساطی دوربین عکاسی

وزن دوربین

وزن دوربین ازجمله مسائلی است که هنگام خرید باید به آن توجه کرد. افرادی که قصد دارند همواره دوربین خود را همراه داشته باشند بهتر است از دوربین‌های سبک استفاده کنند در حالی که افرادی که از دوربین‌ها در آتلیه‌ها استفاده می‌کنند چندان دغدغه‌ی این مسئله را ندارند زیرا عموماً دوربین را بر روی پایه نصب می‌‎کنند.

لنز دوربین

لنز دوربین فاکتوری مهم و قابل بررسی در هنگام خرید دوربین است. به طور کلی دوربین‌ها به دو دسته‌ی دوربین با قابلیت تعویض لنز و دوربین بدون قابلیت تعویض لنز تقسیم می‌شوند. دوربین‌های با قابلیت تعویض لنز برای عکاسان حرفه‌ای و افرادی که قصد دارند قابلیت‌های دوربین خود را بهبود دهند بسیار مناسب است. برای مثال اگر فردی عکاسی طبیعت می‌کند و قصد دارد عکاسی تخصصی شب و یا اجزای کوچک در طبیعت را نیز تجربه کند باید از لنزهای متفاوت و تخصصی‌تری استفاده کند پس به دوربین با قابلیت تعویض لنز نیاز دارد.

سیستم فوکوس دوربین

سیستم فوکوس دوربین از دیگر موضوعات مهم قابل بررسی در هنگام خرید دوربین است. سیستم فوکوس از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا بهترین قاب‌ها و چشم‌اندازها بدون فوکوس درست عکسی زشت و خارج از قاعده به‌حساب می‌آیند. فوکوس مناسب چشم مخاطب را به سمتی که عکاس در نظر دارد راهنمایی می‌کند از این رو این فاکتور هنگام خرید دوربین باید به طور جدی مورد بررسی قرار بگیرد. پیشنهاد می‌کنیم مقاله برای خرید دوربین DSLR باید به چه ویژگی‌هایی توجه کرد؟ رو هم بخوانید.

خرید و سفارش دوربین و سایر لوازم عکاسی و فیلم‌برداری علاوه‌بر بررسی و مطالعه‌ی زیاد نیازمند بودجه‌ای قابل توجه است. خرید اقساطی دیجی‌پی دغدغه مالی برای خرید دوربین از فروشگاه اینترنتی دیجی‌کالا را برای اکثر کاربران برطرف کرده است. با استفاده از خرید قسطی دوربین می‌توانید دوربین مورد نیازخود را سریع‌تر از همیشه تهیه کنید و دغدغه مالی نداشته باشید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.