خرید اقساطی چه مزایایی دارد؟

از مزایای خرید اقساطی، می‌توان به افزایش قدرت انتخاب خریداران اشاره کرد. چه باور کنید و چه نه، واقعیت این است که هنگام خرید حساب بانکی شما، بهترین حامی شماست و امکان پرداخت مبلغ خرید یک محصول در چند نوبت، قدرت حمایتی و کارایی این رفیق شفیق شما را افزایش می‌دهد!

تقسیم هزینه‌های سنگین به پرداخت‌های متناوب ماهانه، کمکتان می‌کند تا ضمن اِعمال کنترل بهتر روی هزینه‌هایتان، به‌نوعی از انعطاف‌پذیری مالی برسید و درنتیجه بتوانید فرایند تخصیص بودجه را با سهولت و کارایی بیشتر انجام دهید و آن را بهتر مدیریت کنید. حالا با این توضیحات، خالی از لطف نیست که به مهم‌ترین مزایای خرید اقساطی نگاهی داشته باشیم:


۱٫خرید اقساطی
، قدرت خریدتان را بیشتر می‌کند

شرایط اقتصادی خاص حاکم بر کشور و افزایش مستمر قیمت‌ها، باعث شده که خرید بعضی کالاها با پول حاصل از پس‌انداز به امری تقریباً غیرممکن تبدیل شود. در شرایط تورمی، وقتی برای خرید یک کالای خاص مثل یک دستگاه پلی‌استیشن پول پس‌انداز می‌کنید، می‌بینید که با یک جهش ناگهانی در قیمت‌ها، از هدفتان بسیار دور شده‌اید و حتی اگر هم بعد از آن قیمت‌ها ثابت بمانند، باز هم بین شما و آنچه می‌خواهید، فاصله‌ای طولانی وجود دارد.

اینجاست که خرید اقساطی می‌تواند یک راهکار خوب باشد تا آنچه مدت‌ها برای خریدش برنامه‌ریزی کرده‌اید، در حد یک ایده یا رؤیا باقی نماند. خرید اقساطی حتی با احتساب سودی که روی مبلغ تمام‌شده می‌آید، باز هم شما را در مقایسه با نرخ تورم، چند قدم جلوتر نگه می‌دارد. این تغییر در شرایط پرداخت، قدرت خریدتان را حفظ یا تقویت می‌کند.

۲٫خرید اقساطی کمکتان می‌کند هوشمندانه‌تر خرج کنید

مخارج هوشمندانه، یکی از مهم‌ترین مزایای خرید اقساطی است. اگر به ‌اندازه کافی پول داشته باشید، بی‌تردید همیشه می‌توانید هر چیزی را که می‌خواهید، به‌طور نقدی بخرید. اما طبیعتاً ترجیحتان این نیست که جیبتان را به‌یک‌باره خالی کنید؛ این‌طور نیست؟!

خرید اقساطی، نوعی انعطاف‌پذیری مالی برایتان به ارمغان می‌آورد و باعث می‌شود پس‌انداز نقدی‌تان به‌طور ناگهانی ته نکشند! در این روزگار، منطقی‌تر آن است که برای مواجهه با شرایط اضطراری و هنگام بروز اتفاقات غیرمنتظره، همواره مقداری پس‌انداز زیر سر داشته باشید.

۳٫با خرید اقساطی می‌توانید بدون کاهش چشمگیر پس‌اندازتان، خریدهای پیش‌بینی‌نشده انجام دهید

امکان خرید آنی، از دیگر مزایای خرید اقساطی است. خرید اقساطی بدون ضامن، امکان خریدهای برنامه‌ریزی نشده و البته ضروری را برایتان مقدور می‌کند. این موضوع مخصوصا برای افرادی که مسئولیت اداره یک خانواده را بر عهده دارند و برای تخصیص بودجه با محدودیت‌های زیادی مواجه هستند، بسیار مهم است. خرید اقساطی کمکتان می‌کند که به‌جای خرج یک‌باره، هزینه‌های خرید را در یک بازه زمانی مشخص مدیریت کنید. با بهره‌مندی از مزایای پرداخت اقساطی، بدون نگرانی یا ترس از بابت از دست رفتن ناگهانی پس انداز‌تان، آزادی عمل بیشتری در خرید خواهید داشت.

مزایای خرید اقساطی این امکان را برایتان فراهم می‌کند تا بتوانید چیزهایی را بخرید که اگر قرار بود مبلغ خرید آن‌ها را یکجا پرداخت کنید، فشار خیلی زیادی از جنبه اقتصادی متحمل می‌شدین. اما حالا با توجه به شرایط اقتصادی، می‌توانید مبلغ خرید را در یک بازه زمانی مشخص پرداخت کنید.

۴٫با خرید اقساطی، پیگیری و نظارت بهتری روی فرایندهای مالی‌تان دارید

با استفاده از مزایای خرید اقساطی، می‌توانید هم زمان با گسترش سبد خرید خودتان، مدیریت بهتری روی پرداخت‌های ماهانه داشته باشید.

شما می‌توانید با اضافه کردن این پرداخت‌ها به هزینه‌های روزمره، تصویر روشن و واضح‌تری از مخارج کلی‌تان داشته باشید و ببینید آیا در محدوده‌ی مجاز بودجه‌بندی‌تان قرار می‌گیرید یا از آن خارج می‌شوید؟ طبیعتاً در این حالت، کنترل و پیگیری امور مالی به کار آسان‌تری تبدیل می‌شود.

خرید اقساطی از دیجی‌کالا

فروشگاه دیجی‌‌کالا، در کنار مزیت اصالت کالا و قیمت منصفانه، امکان بهره‌مندی از مزایای خرید اقساطی به صورت آنلاین را نیز برای شما خریداران گرامی مقدور کرده است. بنابراین شما می‌توانید با توجه به شرایط اقتصادی‌تان و در نظر گرفتن جنبه‌های مختلف مالی خودتان، از مزایای خرید قسطی از فروشگاه دیجی‌کالا استفاده کنید.

مزایای خرید اقساطی از دیجی‌کالا به موارد گفته‌شده خلاصه نمی‌شود. دیجی‌‌کالا به‌عنوان بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین ایران، با عرضه بیش از دو میلیون قلم کالا، تنوعی باورنکردنی را در خرید برایتان به ارمغان آورده است. در حالت عادی، برای خرید اقساطی اقلام مختلف، ناگزیرید که به مکان‌های مختلف مراجعه کنید. اما دیجی‌‌کالا این امکان را برایتان مقدور می‌کند که تنها با چند کلیک ساده، بتوانید هر آنچه را ذهن دارید، انتخاب کرده و نسبت به خرید اقساطی آن اقدام کنید. در دیجی‌‌کالا، همه چیز، یکجا در معرض انتخاب شماست.

ارجاع محصول تا هفت روز پس از تاریخ خرید، گزینه دیگری است که خرید اقساطی از دیجی‌‌کالا را به یک فرایند مطمئن تبدیل می‌کند. در واقع این گزینه، به‌نوعی همان تضمین خرید از دیجی‌کالاست که خریدار با فراغ خاطر بیشتری درباره خرید محصولات مدنظرش تصمیم‌ می‌گیرد.

اما باز هم، این همه ماجرا نیست! از دیگر مزایای خرید قسطی از دیجی‌‌کالا، ارسال رایگان کالا در صورت رسیدن مبلغ خرید به میزان مشخص است. یعنی اگر مبلغ خریدتان از حد معینی بیشتر شود، دیجی‌‌کالا با تقبل هزینه ارسال کالا، خریدتان را به یک فرایند مقرون‌به‌صرفه‌تر تبدیل می‌کند.

ما برای استفاده حداکثری شما عزیزان از مزایای خرید اقساطی، سازوکار ویژه‌ای در نظر گرفته‌ایم. شما می‌توانید از طریق دانلود اپلیکیشن دیجی‌پی، به‌راحتی و تنها در ازای ارائه‌ی‌ یک برگ چک از خودتان یا یکی از اقوام درجه یک، هر آنچه را می‌خواهید از فروشگاه اینترنتی دیجی‌‌کالا با مدل قسطی خریداری کنید. شاید بهتر باشد ابتدا قدری بیشتر با این اپلیکیشن آشنا شوید که ما در مطلبی جداگانه، شما را به آشنایی با خدمات اپلیکیشن دیجی‌‌‌پی دعوت می‌کنیم. 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

one × one =