رئیس بانک مرکزی شایعات درخصوص بستن درگاه‌ صرافی‌های ارز دیجیتال رو رد کرد!

دکتر همتی روز سه‌شنبه در پاسخ به سؤالی درباره بستن درگاه‌های پرداخت صرافی‌های ارز دیجیتال توسط بانک مرکزی، با رد شایعات اخیر، به فعالان بازار رمز ارز اطمینان داد برنامه کوتاه‌مدتی دراین‌باره ندارند، اما در عین حال از مردم خواست سرمایه‌های خودشون رو به بازارهای غیررسمی وارد نکنن.

به گزارش روابط عمومی بانک مرکزی، دکتر همتی، رئیس کل این بانک، درباره رمز ارزهای استخراجی در داخل کشور گفت: تکلیف این رمز ارزها روشنِ و می‌شه از اون‌ها برای واردات کالا استفاده کرد.

رئیس بانک مرکزی درباره سایر ارزهای دیجیتال هم گفت: مدیریت و تنظیم‌گری مبادلات سایر رمز ارزها نیازمند بررسی همه‌جانبه، جامع و منسجمِ و معتقدم پیش از هر اقدام سلبی یا حتی تسهیل‌گری، باید هماهنگی لازم بین همه عوامل و ذینفع‌ها انجام بشه.

همتی با تأکید بر منفعل‌نبودن بانک مرکزی در حوزه ارز دیجیتال، این‌طور بیان کرد که برخلاف اخبار منتشرشده، بانک مرکزی در این حوزه منفعل نیست و برای ترسیم نقشه جامع مدیریت فضای فعلی، اقدامات مؤثری رو با همکاری مرکز ملی فضای مجازی انجام داده.

او ادامه داد امیدواریم بتونیم با ایجاد الگوی فکری و ذهنی یکسان در بدنه اجرایی و قانونی کشور، شرایط بهینه‌ای رو مهیا کنیم و البته نقش مجلس در تنظیم قوانین مربوطه بسیار پررنگ است.

رئیس کل بانک مرکزی به فعالان و معامله‌گران ارز دیجیتال هم اطمینان‌خاطر داد و تأکید کرد که این بانک تا زمان ترسیم نقشه راه مذکور، از انجام هر اقدام شتاب‌زده‌ای که این روزها شایعه شده، خودداری می‌کنه.

طی چند روز اخیر، و به‌ویژه بعد از انتشار نامه رئیس مجلس شورای اسلامی به وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی، شایع شده بود بانک مرکزی قصد داره درگاه پرداخت صرافی‌های آنلاین رو غیرفعال کنه. همین شایعه باعث شد بعضی سرمایه‌گذارها، ضررهای هنگفتی رو متحمل بشن و سرمایه خودشون رو از بازار رمز ارز خارج کنن!

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

seventeen − seven =