امنیت پرداخت، مساله مهم صاحبان کسب و کار

ارائه راهکارهایی برای کاربران و صاحبان کسب و کار جهت تامین امنیت پرداخت

امکان خرید و پرداخت‌های آنلاین، دریچه‌ی جدیدی از زندگی را به روی ما گشوده و این امر باعث شده کسب‌وکارها و فعالیت‌های اقتصادی بتوانند با استفاده از درگاه‌های پرداختی، شرایط متفاوتی را تجربه کنند و از امکانات این روش‌های پرداختی برای بهبود اوضاع اقتصادی خود بهره‌مند شوند. هم‌زمان با پیدایش هر نوع امکاناتی، کلاهبرداران معمولا راه‌هایی برای سو استفاده از آن را نیز پیدا می‌کنند و درگاه‌های پرداختی نیز از این قاعده مستثنا نیستند. به همین دلیل امنیت پرداخت به یکی از دغدغه‌های اصلی صاحبان کسب‌وکار و البته مشتریان آن‌ها تبدیل شده است.

احتمالا کلمه‌ی «فیشینگ» را شنیده‌اید، نوعی از کلاهبرداری است که در آن، سارقین به اطلاعات کارت ‌بانکی قربانی دست پیداکرده و با استفاده از آن اقدام به برداشت منابع مالی افراد می‌کنند.

به دلیل آن‌که کلاهبرداری‌های ناشی از عدم امنیت پرداخت، می‌توانند تبعات جبران‌ناپذیری روی اعتماد و البته منابع مالی آن‌ها داشته باشند، ایجاد امنیت پرداخت برای یک کسب‌وکار، یکی از اصلی‌ترین وظایف آن‌ها است.

کاربری که بتواند با آرامش خیال، از درگاه‌های پرداختی یک کسب‌وکار استفاده کند، به آن اعتماد می‌کند و این دقیقا همان چیزی است که صاحبان کسب‌وکار به آن نیاز دارند. تمامی سرویس‌ها و خدمات در حین و پس از فروش، برای جلب رضایت و اعتماد مشتری است، پس ایجاد امنیت پرداخت برای مشتریان، درواقع تلاش صاحبان کسب‌وکار برای پیشبرد منافع اقتصادی خودشان است. تعداد کلاهبرداری‌های آنلاین در سال‌های اخیر با رشد اینترنت و پرداخت‌های آنلاین بیش از هر زمان دیگری شده و این اعداد و ارقام نگران‌کننده هستند.

دیجی پی، امنیت پرداخت را تضمین می کند.
امنیت پرداخت، مهم ترین حق کاربران به شمار می رود

منظور از امنیت پرداخت چیست؟

امنیت پرداخت را می‌توان مجموعه‌ی قوانین و فعالیت‌هایی دانست که برای حفظ حریم خصوصی، داده‌ها و اطلاعات بانکی مشتریان توسط کسب‌وکار اعمال می‌شود. در این دوران پیشرفته و دیجیتالی، کسب‌وکارها برای حفظ امنیت اطلاعات مشتریان خود باید همواره آماده‌ی حملات سایبری باشند. این روزها کلاهبرداران می‌توانند با ارسال یک ایمیل حاوی لینک‌های نامناسب، به اطلاعات ارزشمندی دست پیدا کنند و با دستیابی به این اطلاعات، تنها یک کلیک فاصله دارند.

با توجه به این مسائل، احتمالا باید هر بار که قصد انجام تراکنش‌های بانکی از طریق اینترنت را دارید، درگاهی که از آن استفاده می‌کنید را مورد بررسی قرار دهید. چگونه می‌توان از امنیت پرداخت مطمئن شد؟ آیا راهی برای بهبود امنیت پرداخت وجود دارد؟

راهکارهایی برای افزایش امنیت پرداخت

همکاری با سرویس‌دهنده‌ای که پرداخت آنلاین را خوب می‌داند!

امنیت پرداخت کسب‌وکار شما، با سرویسی که از آن خدمات پرداخت را دریافت می‌کنید شروع می‌شود. انتخاب یک سرویس‌دهنده‌ی امن و مطمئن، یکی از مهم‌ترین قدم‌هایی است که می‌توانید برای کسب‌وکار خود بردارید.

برای این کار با مشاوران سرویس‌های مختلف صحبت کنید و با راهنمایی‌های آن‌ها تصمیم بگیرید. استفاده از سرویس‌دهنده‌ی پرداختی اشتباه، می‌تواند به قیمت جان کسب‌وکارتان تمام شود. برای این منظور می‌توانید از سرویس‌دهندگان معتبر و نام‌آشنا استفاده کنید تا حداقل برای اعتبارسنجی اولیه دچار سردرگمی نشوید. دریافت درگاه پرداخت هوشمند، یکی از سرویس‌های دیجی‌پی است که نام آن را در کنار فروشگاه آنلاین دیجی‌کالا زیاد شنیده‌اید. در هنگام انتخاب سرویس‌دهنده‌ی درگاه پرداخت، دقت کنید سرویس‌دهنده‌ی انتخابی‌تان، به‌خوبی داده‌ها را رمزنگاری و از آن‌ها محافظت کند.

نظارت بر فعالیت‌های مشکوک!

 شما به‌عنوان صاحب کسب‌وکار، همیشه باید فعالیت‌هایی که در وب‌سایت‌های شما انجام می‌شود را زیر نظر داشته باشید و اگر فعالیت مشکوکی را مشاهده کردید، آن را پیگیری کنید.

طبق تحقیقاتی که روی کلاهبرداری‌های آنلاین انجام شده، نشان داده شده که این کلاهبرداری‌ها معمولا یک الگوی مشخص دارند. به‌طور مثال خرید‌های مکرر از یک IP یا انجام خرید بسیار بزرگ از همان IP می‌تواند یک رفتار مشکوک باشد و هر رفتار مشکوکی نیاز به پیگیری و بررسی دارد.

با بررسی و تحقیق روی رفتارهای مشکوک، می‌توانید الگوی کلاهبرداران را پیدا کنید. البته دقت داشته باشید هر رفتار مشکوکی به مفهوم وقوع کلاهبرداری نیست و شما نباید به‌هیچ‌ عنوان یک مشتری را بدون اطمینان، مورد اتهام قرار دهید. مورد اتهام قرار گرفتن مشتری بی‌گناه می‌تواند به قیمت از بین رفتن کسب‌وکارتان تمام شود.

آموزش نکات امنیتی به کارمندان و کاربران!

درباره‌ی اهمیت امنیت پرداخت به کارمندان مجموعه‌ی خود و کاربرانتان آموزش دهید. یکی از اقدامات مهم در راستای پیشگیری از وقوع کلاهبرداری‌های اینترنتی، ایجاد آگاهی در سطح جامعه است.

افراد اگر از اهمیت امنیت پرداخت و راه‌های اطمینان به یک درگاه پرداختی باخبر باشند، احتمال در دام افتادن آن‌ها کمتر می‌شود. داشتن مشتریان آگاه و کارمندان آموزش‌ دیده، امکان کلاهبرداری اینترنتی از طریق کسب‌وکار شما را به حداقل می‌رساند.

بررسی موارد زیر از سوی کاربر در هنگام استفاده از یک درگاه پرداخت، می‌تواند امنیت پرداخت را تا حد زیادی تأمین کند:

  • بررسی آدرس (URL) درگاه پرداخت

آدرس (URL) درگاه‌های پرداخت مجاز همگی به shaparak.ir ختم می‌شوند.

  • بررسی گواهی SSL

درگاه‌های پرداخت امن عموما گواهی SSL دارند و این گواهی نشان از امن بودن آدرس URL صفحه دارد. این گواهی باعث ایجاد یک ارتباط امن بین سرور وب ‌سایت و مرورگرها می‌شود. وجود این گواهی روی وب‌ سایت‌ها باعث محافظت از اطلاعات کاربران از جمله نام‌های کاربری، رمزها و تراکنش‌های مالی می‌شود.

  • استفاده از ورود دو مرحله‌ای

اگر سرویسی که از آن استفاده می‌کنید امکان فعال کردن ورود دو مرحله‌ای را دارد، حتما از آن استفاده کنید، چراکه این روش ورود باعث امنیت بیشتر حساب کاربری شما می‌شود.

  • استفاده از رمز پویا

درست است که استفاده از رمز پویا برای تمامی خرید‌های بالای صد هزار تومان الزامی است، اما پیشنهاد می‌کنیم برای تمامی پرداخت‌های خود از رمز پویا استفاده کنید چرا که این رمز یک‌بار مصرف بوده و حتی درصورتی‌ که سارقین به اطلاعات حساب شما دست پیدا کنند، نمی‌توانند از رمز شما استفاده کنند.

از مزایای اپلیکیشن‌های پرداخت برای مشتریان، اعتماد به آن‌ها و حفظ امنیت اطلاعات آن‌ها است.

با وجود آنکه نمی‌توان جلوی کلاهبرداری‌ها را به‌طور قطعی گرفت، اما با استفاده از راه‌های ذکرشده برای کاربران و صاحبان کسب‌وکارها، می‌توان تا حد زیادی از فعالیت‌های سودجویانه جلوگیری کرد.

برای ایجاد امنیت پرداخت برای مشتریان خود، می‌توانید با استفاده از سرویس درگاه پرداخت هوشمند سازمانی دیجی‌پی و دانلود اپلیکیشن دیجی‌پی از سوی کاربران خود، پرداخت امن و لذت اعتماد به دیجی‌پی را به آن‌ها هدیه دهید. برای یک پرداخت امن و سریع، از اپلیکیشن پرداخت موبایلی دیجی‌پی را دانلود و امنیت در پرداخت را به بهترین نحو تجربه کنید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

nineteen + fourteen =