فرش دلخواه خود را از دیجی‌پی قسطی خریداری کنید!

خرید اقساطی انواع فرش زیبا

تار و پود در هم تنیده، نقش‌ و نگارهای رنگ به رنگ و دنیایی مرموز و زیبا که میراث کهنی از سرانگشتان هنرمند زنان و مردان ایرانی است. دنیای فرشینه‌های ایرانی منحصر به فرش نمی‌شود. انواع گلیم، گبه، کلاژ و تابلو فرش با هنر دست طراحان و تولیدکنندگان ایرانی تهیه و تولید می‌شوند. برای خرید این کالای دکوری اما ضروری انتخاب‌های زیادی پیش روی شما قرار دارد.

فرش دستبافت

نمود مطلق هنر، زیبایی و اصالت ایرانی.

فرش‌های دستبافت نسبت به هر نوع فرشینه‌ی دیگر قیمت بالاتری دارند. با الیاف مرغوب، نقش‌های منحصربه‌فرد و هنر دست بافندگان، این فرش‌ها بیشتر به یک اثر هنری ناب شباهت دارند. این فرش‌ها معمولا از الیافی مانند نخ پنبه و پشم طبیعی تولید می‌شوند. فرش‌های دستبافت را می‌توانید در فروشگاه دیجی‌کالا از قیمت ۳۵۰ هزار تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان خریداری کنید.

فرش ماشینی

شاید فرش‌های ماشینی به اندازه‌ی فرش‌های دستباف ارزشمند نباشند، اما در این میان فرش‌هایی هم تولید می‌شود که می‌توان سال‌ها بدون نگرانی از دوام و زیبایی محصول، از آن‌ها استفاده کرد. بسیاری از تولیدکنندگان سعی دارند فرش‌های ماشینی را طبق معیارها و اصول فرش‌های دستبافت تولید کنند. این فرش‌ها معمولا از الیاف مصنوعی اما باکیفیتی مانند ابریشم و پشم مصنوعی، اکریلیک، پلی‌استر و نایلون بافته می‌شوند. محدوده قیمت فرش‌های ماشینی از حدود ۳۵ هزار تومان تا ۱۰ میلیون تومان است.

فرش کهنه‌نما

تلفیقی از زیبایی کلاسیک و مدرن.

این نوع فرش که امروز در بازار فرش ایران محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده، با نام “وینتیج” هم شناخته می‌شود. این نوع فرش‌ها سرشار از خلاقیت و زیبایی هستند و رنگ‌هایی متنوع و چشم‌نواز دارند. فرش‌های کهنه‌نما ظاهری قدیمی و فرسوده دارند و با همین فرسودگی می‌توانند جان تازه‌ای به فضای خانه و نشیمن شما ببخشند. قیمت این فرش‌ها حدودا از ۲۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و به بیش از ۱۰ میلیون تومان می‌رسد.

نمد فرش

حاشیه‌های نامتقارن، طرح‌های خاطره‌انگیز و رنگ‌های طبیعی.

نمد فرش که تماما هنر دست نمدمال‌های ایران است، نمودی از اصالت و هنر بی‌چون و چرای ایرانی است. این نمدها به طور دستی از الیاف پشمی طبیعی درست می‌شود. اشکال هندسی، گل‌ و پرنده با رنگ‌های طبیعی و زنده جان می‌گیرند و انگار از دنیایی بی غل و غش وارد زندگی مدرن و آشفته‌ی امروزی می‌شوند و فضایی آرام و دوست‌داشتنی به هر خانه‌ای می‌دهند. قیمت نمدفرش‌ها از حدود ۱۰۰ هزار تومان شروع می‌شود و تا ۷۰۰ هزار تومان می‌رسد.

گبه دستبافت

تلفیقی از هنر کلاسیک و مدرن.

گبه‌ها معمولا ابعاد کوچکی دارند و با طرح‌های مینیمال و سنتی می‌توانند به سادگی فضایی متفاوت به هر خانه‌ای بدهند. گبه‌های دستبافت از آثار هنری بسیار ارزشمند و غنی عشایر لر و قشقایی است که بافت درشت و پرزهای بلندی دارد. گبه‌ها از صنایع دستی گران‌قیمت ایرانی هستند. قیمت گبه‌های دستبافت بین ۲۷۰ هزار تومان تا ۳۸ میلیون تومان است.

گبه ماشینی

گبه‌های ماشینی ممکن است مرغوبیت و دوام گبه‌های دستبافت را نداشته باشد. با این حال، بسیاری از تولید کنندگان ایرانی توانسته‌اند گبه‌هایی با مرغوبیت، زیبایی و اصالت بسیار بالا تولید کنند. گبه‌های ماشینی هم مانند گبه‌های دستبافت از تنوع رنگ و طرح بسیار بالایی برخوردار هستند. گبه‌های ماشینی از ۵۰ هزار تومان تا حدود ۸۰۰ هزار تومان قیمت دارند.

کلاژ فرش

تکه‌هایی کهنه از هنر مدرن. کلاژ فرشی است که در آن تکه‌های فرش به هم دوخته می‌شوند و حتی با وجود طرح و رنگ‌ متفاوت، یک فرش کامل با طرحی منحصربه‌فرد و مدرن خلق می‌کنند. طرح کلاژ امروز نه فقط در فرش، که در انواع قالی، قالیچه و گلیم هم دیده می‌شود. این نوع فرشینه برای ایجاد دکوراسیونی با فضای تلفیقی سنتی و مدرن محبوبیت زیادی دارد. محدوده قیمت کلاژ از حدود ۱۰۰ هزار تومان تا ۱۵ میلیون تومان است.

تابلو فرش دستبافت

یک اثر هنری از تار و پودهای در هم تنیده که منحصرا برای تزیین دیوارهای خانه طراحی و تولید می‌شود. یک تابلو فرش، هر چند هم کوچک، روی دیوار اتاق نشیمن، می‌تواند به سادگی فضایی گرم، دلنشین و اصیل ایجاد کند. طرح این فرشینه‌ها ممکن است تصویری از طبیعت و منظره، خوش‌نویسی، پورتره‌ یا طبیعت بی‌جان باشد. محدوده قیمت تابلو فرش‌ها از حدود ۸۰ هزار تومان تا ۴۰ میلیون تومان است.

تابلو فرش ماشینی

هنر فرش‌بافی ماشینی به قدری به فرش‌بافی دستی پهلو می‌زند که گاهی تشخیص یک فرشینه دستبافت از ماشینی کار دشواری به نظر می‌آید. تابلو فرش‌های ماشینی با این که مرغوبیت و اصالت سرپنجه‌های بافندگان را ندارد، اما تولیدکنندگان این آثار همچنان تابلوهایی زیبا و مرغوب تولید می‌کنند. تابلوفرش‌های ماشینی بین ۵۰ هزار تومان تا ۱ میلیون تومان قیمت دارند.

گلیم دستبافت

گلیم دست‌بافته‌ای بر دار قالی است که از پشم دام بافته می‌شود. گلیم‌ها بسته به اقلیم جغرافیایی و منطقه‌ای، طرح‌های متنوعی دارند. اشکال هندسی، طرح راه راه و طبیعت بی‌جان همه با رنگ‌های طبیعی جانی تازه می‌گیرند و فضایی متفاوت به خانه می‌دهند. گلیم دستبافت از ۸۰ هزار تومان تا ۸ میلیون تومان قیمت دارد.

گلیم ماشینی

گلیم‌های ماشینی نسبت به گلیم‌های دستبافت تنوع طرح و رنگ بیشتری دارند. طرح‌ گل‌های در هم تنیده، اشکال هندسی یا نقوش مینیمال و مینیاتوری همه از طرح‌های مدرن و زیبای این نوع فرشینه هستند. گلیم‌های ماشینی از ۲۰ هزار تومان تا ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارند.

چطور یک فرش مناسب برای خانه انتخاب کنیم؟

با تمام این حرف‌ها، حالا آیا قدم گذاشتن روی سرامیک سرد و سخت را ترجیح می‌دهید یا حس نرمی و لطافت پرزهای یک فرش پر از نقش و نگار را؟ انتخاب فرش مناسب برای خانه کار چندان دشواری نیست. کافی‌ست چند نکته‌ی مهم را در مورد فرش بدانید تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید و مدت طولانی‌تری از کیفیت و زیبایی فرش مورد علاقه‌ی خود در اتاق و نشیمن لذت ببرید.

فضای خانه

هر قدر هم که به دکوراسیون مدرن علاقه داشته باشید، قطعا همیشه تکه‌ای فرش، گلیم یا گبه، در گوشه‌ای از خانه‌تان جا خوش کرده است. پس باید فرشی با اندازه مناسب برای فضای اتاق یا نشیمن انتخاب کنید. فرشی که بنا به سلیقه شما تمام فضا را بپوشاند، یا تنها بخشی از آن را. حتی در کوچک‌ترین فضاها هم می‌توانید از زیباترین و مناسب‌ترین نوع فرش استفاده کنید. با در نظر گرفتن چیدمان و فضای خانه و اتاق‌ها، می‌توانید از انواع فرش گرد، مستطیلی، مربعی یا بیضی برای انتخاب یک فرش مناسب استفاده کنید. تنوع شکل فرشینه‌ها معمولا در فرش‌های ماشینی بیشتر است. اگر به فرش‌های گرد یا بیضی علاقه دارید می‌توانید از گلیم یا نمد فرش هم استفاده کنید. برای فضاهای کوچک‌تر می‌توانید در کنار فرش‌های سایز کوچک‌تر، از گلیم، نمدفرش، کلاژ یا گبه هم استفاده کنید. فضاهای بزرگ‌تر را می‌توانید با فرش‌های ماشینی و دستبافت، یا فرش کهنه‌نما بپوشانید.

سبک زندگی

آیا فرزندی خردسال دارید؟ یا از حیوانات خانگی نگهداری می‌کنید؟ برای شام و ناهار بیشتر از میز غذاخوری استفاده می‌کنید یا ترجیح می‌دهید دور هم روی فرش بنشینید؟ مهمانان زیادی به خانه‌تان رفت‌وآمد دارند؟ روی فرش تمرینات ورزشی و نرمشی انجام می‌دهید؟ همه‌ی این‌ها یعنی فرشی که انتخاب می‌کنید باید در کنار اندازه مناسب برای دور هم نشستن و بازی کردن کودکان، رنگ نسبتا تیره‌تری هم داشته باشد تا در صورت لک افتادن یا آلوده شدن، چندان دردسری برای شست‌وشوی مداوم آن نداشته باشید. سعی کنید در چنین شرایطی از فرش‌های ماشینی مرغوب استفاده کنید و فرشینه‌های نفیس و محبوب خود را در فضاهایی با رفت‌وآمد کم‌تر و کاربری سبک‌تر استفاده کنید. اگر خانواده‌ای کوچک دارید و مهمانان زیادی هم به خانه‌تان رفت‌وآمد ندارند، می‌توانید مطابق میل خود از فرش‌هایی با رنگ‌های روشن‌تر و طرح‌های مینیمال‌تر استفاده کنید.

رنگ

نگاهی به دور و بر خود بیاندازید. فضای خانه‌تان کوچک و دنج است؟ پس قطعا بهترین انتخاب، فرش‌هایی با رنگ روشن هستند. این نوع فرش‌ها فضای خانه را دل‌بازتر و بزرگ‌تر نشان می‌دهند. در مقابل اگر خانه‌ی بزرگی دارید که هر قدر هم بخواهید نمی‌توانید تمام آن را با اسباب و وسایل ضروری یا تزیینی پر کنید، بهتر است از فرش‌هایی با رنگ تیره و طرح‌های پر و درهم‌تنیده استفاده کنید تا فضایی دنج، گرم و زیبا داشته باشید. اگر در چیدمان خانه اثاثیه زیادی دارید، می‌توانید از فرش‌، گلیم، گبه، کلاژ یا نمدفرش‌های کوچک‌تر با رنگ روشن و طرح‌های مینیمال و ساده استفاده کنید. اما اگر اثاثیه خانه نسبت به فضای آن کم و خالی به نظر می‌رسد از فرشینه‌هایی با طرح‌های شلوغ و رنگ‌های تیره استفاده کنید.

موقعیت جغرافیایی و مکانی

خانه‌هایی در محله‌های شلوغ با پنجره‌های رو به خیابان، کنار گذر اتوبان‌ها و بزرگ‌راه‌ها، یا حتی مناطقی که گرد و غبار بیشتری از منافذ پنجره و در وارد خانه می‌شود، بیشتر در معرض آلودگی و گرد و غبار قرار دارند. نظافت و شست‌وشوی مداوم فرش در طولانی‌مدت نه تنها خسته‌کننده می‌شود، که روی سلامت و کیفیت فرش هم تاثیر می‌گذارد. در این موارد از فرش‌هایی استفاده کنید که طرح‌های تو در تو و پیچیده‌‌ای دارند. اگر در چنین شرایطی از فرش‌های دستبافت قیمتی استفاده می‌کنید، باید دقت زیادی در نظافت و غبارروبی آن داشته باشید و با ظرافت این کار را انجام دهید تا آسیب کمتری به گره‌ها و تار و پود فرش وارد شود.

با استفاده از این امکان می‌توانید از وام‌های تا ۲۰ میلیون تومان بهره‌مند شوید و فرش مورد نظر خود را بدون نیاز به پس‌انداز و در سریع‌ترین شکل ممکن خریداری کنید. در پروسه‌ی خرید قسطی دیجی‌پی نیازی به ضامن ندارید و تنها به مشخصات فردی و چک صیادی به نام خودتان یا اقوام درجه یک نیاز دارید. مراحل دریافت اعتبار از دیجی‌پی برای خرید فرش قسطی به صورت آنلاین انجام می‌شود.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.