خرید قسطی ایرپاد یا ایرپاد پرو؛ کدامیک برای شما مناسب‌تر است؟

ایرپاد و ایرپاد پرو دو گجت بسیار محبوب و با کیفیت بازار هستند که تا به این لحظه بخش بزرگی از درآمد اپل را به خود اختصاص داده‌اند. اما سوال اصلی که شاید قبل از خرید ایرپاد یا ایرپاد پرو برای شما به وجود آید، ارزش خرید آن‌هاست. مدل پرو به قابلیت حذف نویز مجهز شده در حالی که مدل استاندارد از آن بی‌بهره است. حال فکر می‌کنید پرداخت ۱۰۰ دلار بیشتر صرفا برای این قابلیت، منطقی است؟ این مقایسه در واقع اعلام برنده نیست. این به شما کمک می‌کند تا تصمیم‌ بگیرید خرید اقساطی کدام ایرپاد برای شما مناسب‌تر است.

ایرپاد با قیمت حدودا ۱۵۰ دلار و ایرپادپرو با قیمت ۲۵۰ دلار که از قابلیت حذف نویز بهره می‌برد. برای خرید ایرپاد، یک مدل با قابلیت پشتیبانی از شارژر بی‌سیم هم در دسترس قرار داشته که قیمت بیشتری دارد اما اگر دو محصول را در شرایط استاندارد با هم مقایسه کنیم، ۱۰۰ دلار بین آن‌ها تفاوت قیمت وجود دارد.

بسیاری از کاربران طراحی ایرپادپرو را نمی‌پسندند و ترجیح می‌دهند از مدل استاندارد، بدون سری‌های سیلیکونی اضافه استفاده کنند. از طرفی این محصول قیمت بسیار بالایی هم دارد. با این حال بهتر است نگاهی داشته باشید به مشخصات این دو روی کاغذ تا ببینید اپل آن‌ها را با چه قابلیت‌هایی راهی بازار کرده و آیا در عمل این قابلیت‌ها می‌توانند تفاوت قیمتی ۱۰۰ دلاری را توجیه کنند؟ البته باید به این نکته هم اشاره کنیم که در حال حاضر در بازار، ایرپادهای بسیار خوبی با قیمتی کمتر از نماینده‌های اپل وجود دارند اما اگر جز آن دسته از کاربرانی هستید که به خرید گجت‌های اپل علاقه‌ داشته و قصد خرید قسطی ایرپاد یا ایرپاد پرو را دارید احتمالا این مطلب می‌تواند به شما عزیزان کمک کند.

راهنمای خرید قسطی ایرپاد

ایرپاد ۲۰۱۹

در واقع بسیاری از کاربرانی که به خرید این مدل از ایرپاد علاقه نشان می‌هند، قصد صرفه‌جویی در هزینه را دارند. مدل استاندارد این محصول با کیس شارژر معمولی با قیمت ۱۳۹ دلار و مدلی با کیس شارژر بی‌سیم با قیمت ۱۹۹ دلار به فروش می‌رسد. با این اوصاف به نظر می‌رسد وقتی در مورد راحتی قرارگیری در گوش حرف می‌زنیم، برخی از کاربران ایرپاد را می‌پسندند چرا که قرارگیری سری سیلیکونی درون گوش ممکن است برای کاربران آزاردهنده باشد. اگرچه اگر سری مورد نظر با اندازه گوش شما تناسب داشته باشد همه چیز بسیار عالی پیش خواهد رفت اما با این حال کاربران زیادی هستند که مدل استاندارد را راحت‌تر می‌دانند.

راهنمای خرید قسطی ایرپاد ۲۰۱۹

اما از طرفی عدم بهره‌مندی از سری سیلیکونی می‌تواند آزاردهنده باشد چون در این صورت ایرپاد ممکن است به سادگی از گوشتان خارج شود. در این صورت کاربران به خرید سری‌های نگه‌ دارنده روی می‌آورند که خب باید برای قرار دادن ایرپاد درون کیس آن را خارج کنند و این مسئله یک نقطه ضعف برای گجت ارزان‌تر اپل به حساب می‌آید.

مشکل دیگری که عدم بهره‌مندی از سری سیلیکونی برای ایرپاد بوجود می‌آورد، اجازه ورود صداهای محیطی به داخل است. اگرچه در محیط‌های ساکت، کیفیت صدا چه هنگام گوش دادن به موسیقی و چه هنگام مکالمه مثال ‌زدنی است، اما وقتی وارد محیط شلوغی می‌شوید، متوجه خواهید شد ایرپاد واقعا به نسبت مدل پرو حرفی برای گفتن ندارد.

ایرپاد پرو

این هدفون برتری‌های جدید دیگری نیز دارد. محفظه مدل پرو از طول باز می‌شود و کمی بزرگتر از مدل قبلی است ولی مانند همان مدل به‌راحتی در جیب شما جای می‌گیرد. قابلیت شارژ بی‌سیم نیز برای آن وجود دارد و شب‌ها موقع خواب می‌توانید این هدفون را به همراه آیفون‌تون در محفظه‌ی شارژ قرار دهید. نکته‌ی مهم آن است که اپل روش قرار گرفتن هدفون داخل گوش را تغییر داده است. مدل airpod از پلاستیک سفت هستند و وقتی داخل گوش می‌شوند همان جا می‌نشینند و این موضوع برای افراد زیادی مناسب بود زیرا هدفون سر جای خود می‌نشست. مدل airpods pro جنس سیلیکونی و طراحی دقیق‌تری دارد و به‌راحتی در گوش قرار می‌گیرد. مردم حسی که airpods pro در گوششان ایجاد می‌کند را دوست ندارند زیرا کمی به گوش فشار می‌آورد، انگار که مثلا زیر سطح آب هستید. این اتفاق به دلیل هوایی که داخل گوشتان محبوس شده است میافتد که از ویژگی‌های طراحی سیلیکونی است. برای حل این مشکل در ایرپاد اپل به یک راه‌حل ساده رسیده است.  روی هدفون یک محفظه قرار داده است که فشار درون گوش را با هوای بیرون برابر می‌کند، با این وجود دیگر آن ناراحتی و اذیت شدن شنیدن صدای خودتان را با مدل جدید ندارید. اپل ایم مدل را طوری طراحی کرده که قسمت پلاستیکی هدفون خیلی با گوش شما برخورد نکند تا از التهاب گوش جلوگیری کند. 

راهنمای خرید قسطی ایرپادپرو

اگرچه قرارگیری هندزفری با سری سیلیکونی در گوش برای مدت زمان طولانی می‌تواند آزاردهنده باشد اما نکته مثبت در رابطه با آن‌ها، قرارگیری ساده درون گوش است. ایرپاد هم از لحاظ قرار گیری در گوش عالی است و حتی برخی‌ها هنگام دویدن هم با آن مشکلی ندارند اما باز هم نمی‌توان آن را با حس اطمینانی که مدل پرو به کاربر القا می‌کند مقایسه کرد. به صورت کلی، ایرپاد پرو به لطف بهره‌مندی از سری سیلیکونی برای کاربران زیادی مناسب‌تر است.

با همه این موارد اگرچه سری سیلیکونی این محصول فوق‌العاده نرم و راحت است و در سه اندازه متفاوت راهی بازار می‌شود، باز هم حساسیت به فشار برای برخی از کاربران به حدی زیاد است که ایرپاد پرو نمی‌تواند گزینه مناسبی برایشان باشد. اما خب اگر به دنبال ایرپادی با قابلیت حذف نویز محیطی هستید باید موارد این چنینی را هم در نظر داشته باشید.

این هدفون‌ها برای اولین بار است که نویز کنسلیشن فعال دارند و شاید به همین دلیل است که به آن پرو می‌گویند. اولین چیزی که بعد از قرارگیری ایرپاد پرو در گوش حس می‌شود، کیفیت بالاتر آن به نسبت مدل استاندارد است چرا که بیس بیشتری دارند. یکی از دلایلی که مدل پرو بیس قوی‌تری دارد به خاطر طراحی جدید آن در راستای کاهش نویز محیط و درایورهای آن است که صرفا به این منظور طراحی و تنظیم شده‌اند.

ایرپاد استاندارد در محیط‌های ساکت، کیفیتی مشابه مدل پرو دارد اما اگر نویز محیطی وجود داشته باشد، قطعا مدل پرو عملکرد به مراتب بهتری از خود نشان می‌دهد.

بخش بزرگی از این کیفیت بالا، به خاطر وجود قابلیت حذف نویز اکتیو است که در کنار سری‌های سیلیکونی، شفافیت و وضوح صدای بی‌نظیری را حین مکالمه و گوش دادن به موسیقی برای کاربر به ارمغان می‌آورد.

اپل با عرضه نسل دوم ایرپاد استاندارد در سال گذشته، وضوح و کیفیت مکالمه را به شکل محسوسی افزایش داد و حتی تاثیر نویزهای محیطی نظیر باد هم به شدت کاهش یافته است. ایرپاد پرو اما سه میکروفون در هر یک از سری‌های خود دارد که می‌توانند در زمینه تشخیص و حذف صدای مزاحم عملکرد بسیار خوبی از خود نشان دهند. این گجت همچنین به شما اجازه شنیدن صدای اطراف حین گوش دادن به موسیقی را هم می‌دهد که می‌تواند در مواقعی بسیار کاربردی باشد.

اینطور که به نظر می‌رسد، ایرپاد پرو به زودی به یک برتری دیگر هم دست پیدا خواهد کرد. اپل در کنفرانس توسعه دهندگان خود اعلام کرد در پاییز و همراه با انتشار رسمی سیستم عامل iOS 14، ایرپاد پرو بروزرسانی بزرگی تحت عنوان «spatial audio» دریافت خواهد کرد که به موجب آن می‌تواند مانند برخی از هدفون‌های قدرتمند، صدای فراگیر ارائه دهد. البته بروزرسانی دیگری هم وجود دارد که به صورت خودکار امکان سوئیچ کردن بین دستگاه‌های مختلف اپل را به هر دو ایرپاد می‌دهد اما قابلیت صدای فراگیر فقط برای مدل پرو عرضه خواهد شد.

ایرپاد یا ایرپادپرو ؟

به تمام مشخصه‌های این دو محصول در این بررسی پرداخته شده منتها هنوز پاسخ این پرسش مهم باقی می‌ماند که آیا همه این موارد ارزش پرداخت حداقل ۱۰۰ دلار اضافه را دارد؟ شکی نیست که گوش دادن به موسیقی و یا انجام مکالمات صوتی با ایرپاد پرو تجربه لذت‌بخش‌تری را به ارمغان می‌آورد اما اگر بخواهیم واقع بینانه نظر بدهیم، به نظر می‌رسد اپل کمی در قیمت گذاری آن زیاده روی کرده است. ایرپاد پرو کیفیت انکارناپذیری دارد اما اینکه به خاطر قابلیت حذف نویز اکتیو، ۱۰۰ دلار بیشتر پرداخت کنیم شاید آنقدرها منطقی نباشد.

 

با این حال تصمیم نهایی کاملا به شما بستگی دارد. آنچه که از بررسی این دو محصول برداشت می‌شود این است که ایرپاد پرو کیفیت بسیار بالایی دارد و تجربه استفاده لذت بخشی برایتان رقم خواهد زد. اما اگر شرایط کاری شما به گونه‌ای است که بیشتر در محل‌های شلوغ حضور پیدا می‌کنید، پیشنهاد می‌شود مدل پرو یا محصولات مشابه ارزان قیمت از شرکت‌های دیگر را تهیه کنید. در غیر این صورت اگر برای مصارف عادی قصد تهیه این گجت را دارید، قطعا مدل استاندارد فراتر از آنچه که تصور می‌کردید ظاهر خواهد شد و جای نگرانی وجود نخواهد داشت.

برای خرید قسطی ایرپاد تنها لازم است با ارائه‌ی یک فقره چک صیادی به نام خود یا یکی از اقوام درجه یک از هرکجای ایران و بدون نیاز به مراجعه‌ی حضوری برای خرید اقساطی از دیجی‌کالا اقدام کنید.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.