بانک‌های چین فعالیت‌های رمز ارزی خودشون رو متوقف کردن

بانک مرکزی چین به بانک‌های این کشور و همین‌طور علی‌پی دستور داده فعالیت‌های خودشون در حوزه رمز ارز رو متوقف کنن.

به‌گزارش سی‌ان‌بی‌سی (CNBC)، بانک مرکزی چین روز دوشنبه به چند بانک و شرکت پرداخت الکترونیکی اعلام کرده فعالیت‌های رمز ارزی خودشون رو متوقف کنن. این علاوه‌بر محدودیت‌هاییِ که پیش از این برای بیت‌کوین و چند رمز ارز دیگه اعمال شده بودن.

بانک مرکزی این کشور، موسوم به بانک خلق چین اعلام کرده چند مؤسسه مالی بزرگ، از جمله بانک صنعت و بازرگانی چین (Industrial and Commercial Bank of China)، بانک کشاورزی چین (Agricultural Bank of China) و سرویس پرداخت موبایلی علی‌پی (Alipay) را احضار کرده و به اون‌ها گفته حق ندارن سرویس‌های مبتنی بر رمز ارز ارائه بدن.

سال ۲۰۱۷ هم دولت چین عرضه اولیه کوین (ICO) رو ممنوع کرده بود که راهی برای صدور توکن دیجیتال جدید و جمع‌آوری سرمایه محسوب می‌شه. مقامات این کشور، طی چند وقت اخیر با کسب‌وکارهای فعال در حوزه استخراج رمز ارز هم برخوردهای جدی کرده‌اند.

اون‌ها ماه می به مؤسسه‌های مالی و شرکت‌های پرداخت گفته بودن نباید خدمات مربوط به تراکنش‌های رمز ارزی ارائه بدن. حالا این خبر، فشارهای اخیر پکن روی صنعت رمز ارز رو افزایش داده.

در همین راستا، شرکت علی‌پی هم روز دوشنبه اعلام کرد «به تحقیقات جامع و برخورد جدی با هرگونه تراکنش ارز دیجیتال ادامه می‌ده» و برخوردها با فعالیت‌های رمز ارزی رو «تشدید» می‌کنه.

این شرکت گفته بود: «تأکید می‌کنیم که علی‌پی در هیچ‌گونه فعالیت مرتبط با ارزهای دیجیتال شرکت نکرده و هیچ‌گونه مشارکتی در ایجاد خدمات یا قابلیت‌های فنی در این زمینه نخواهد داشت و هرگونه خدمات پرداخت مربوط به معامله رمز ارز رو که شناسایی کنه، بلافاصله متوقف می‌کنه. علی‌پی هر پایانه‌ای رو هم که در معاملات ارز دیجیتال فعال باشه، قاطعانه حذف می‌کنه».

قیمت بیت‌کوین بعد از انتشار این خبر در روز دوشنبه، به پایین‌ترین مقدار دوهفته اخیرش رسیده و در ساعات نگارش این خبر برای دیجی‌پی، حدود ۳۲۶۰۰ دلار خرید و فروش می‌شه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

twenty − 3 =