تمدید کارت‌های بانکی تا آخر ۱۴۰۰ بدون مراجعه به بانک

مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا در استان البرز گفته تاریخ انقضای کارت‌های بانکی به‌مدت یک سال، یعنی تا آخر سال۱۴۰۰ تمدید شده و نیازی نیست مردم برای تمدید کارت‌های بانکی به بانک مراجعه کنند. البته موقع ورود اطلاعات کارت بانکی برای واریز پول و انجام تراکنش‌های الکترونیکی، باید به‌جای ماه انقضا عدد ۱۲ و به‌جای سال انقضا، ۰۰ رو وارد کنید.

خبرگزاری ایسنا به‌نقل از ناصر مقدم، مسئول کمیته اطلاع‌رسانی ستاد کرونا در استان البرز نوشته: «یکی از راهکارهای ستاد ملی و ستادهای استانی مقابله با کرونا، کاهش مراجعه مردم به ادارات و سازمان‌هاست. در همین راستا و بر اساس تمهیدات بانک مرکزی برای مقابله با شیوع ویروس کرونا، در جلسه قرارگاه عملیاتی مبارزه با بیماری کرونای استان البرز اعلام شد تاریخ انقضای کارت‌های بانکی تا پایان سال ۱۴۰۰ تمدید شده و کسانی که طی سال جاری تاریخ انقضای کارتشون به پایان می‌رسه، دیگه نیازی به مراجعه حضوری به بانک برای تمدید کارت بانکی ندارند. فقط موقع انجام تراکنش‌های اینترنتی و الکترونیکی، در قسمت ماه، عدد ۱۲ (دوازده) و در قسمت سال ۰۰ (دو صفر) را وارد کنند».

نکته قابل‌توجه اینکه خبرگزاری ایسنا اشاره‌ای به وضعیت سایر استان‌ها نکرده. از اون‌جایی که این خبر در جلسه ستاد کرونای استان البرز عنوان شده، مشخص نیست که آیا کارت بانکی همه مردم تمدید شده یا این تمهید فقط محدود به شهروندان البرزی است.

اگه کارت بانکی شما طی این چند وقت منقضی شده، و با وارد کردن اعداد دوازده و دوصفر به‌جای ماه و سال، تونسته‌اید تراکنش الکترونیکی رو انجام بدید، تجربه خودتون رو با ما و سایر خوانندگان دیجی‌پی درمیون بگذارید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

four × one =