دومین نشست تخصصی در هفتمین نمایشگاه ایران تراکنش، درباره نقش لندتک‌ها در اقتصاد دیجیتال و اهمیت اون‌ها برای خدمات‌رسانی بهتر و دسترس‌پذیری بیشتر، با حمایت دیجی‌پی برگزار شد.

 

به‌گزارش روابط عمومی دیجی‌پی، در این نشست تخصصی، کارشناس‌هایی از حوزه‌های بانکداری و فین‌تک، درباره ضرورت توجه به لندتک‌ها و نقش اون‌ها در رشد اقتصاد دیجیتال کشور صحبت کردن و به این نتیجه رسیدن که صنعت بانکداری، برای ارائه بهتر خدمات، باید به لندتک‌ها اعتماد کرده و زیرساخت‌های لازم رو برای به‌کارگیری اون‌ها ایجاد کنه.

 

صنعت لندتک (Lendtech)، زیرمجموعه فین‌تک (Fintech) محسوب می‌شه و از جذاب‌ترین بخش‌های اقتصاد دیجیتال بین فعالان این حوزه‌ست، چون نیازشون در کشورهای درحال‌توسعه‌ای مثل ایران خیلی احساس می‌شه و در عین حال، کاربرها هم استقبال خوبی از معدود تجربه‌های فعالیت لندتک در ایران داشته‌اند. این صنعت برای ارائه وام‌های خرد برای خرید کالا و دریافت خدمات از بازارهای آنلاین به وجود اومده و با توجه به افزایش نرخ سودهای بانکی و هزینه‌های هنگفت کارمزد در وام‌های سنتی این شبکه، می‌تونه پاسخ مناسبی به نیاز کاربران باشه.

 

در همین راستا، در دومین نشست تخصصی با محوریت «لندتک و فرصت‌های پیش رو» حسین محمودی، مدیرکل اداره بانکداری شخصی و تجربه مشتریان بانک ملت، از مسئولیت لندتک‌ها در جهت کمک به شبکه بانکی، برای پوشش نیاز مشتری‌ها صحبت کرد. حمید قیطاسوند، رئیس اداره کل بازاریابی پست بانک ایران هم با توضیح عملکرد تک‌ها به‌صورت کلی، لندتک‌ها رو همون نقطه اتصال مهمی دونست که مارکت‌های کوچک رو به پلت‌فرم‌های فعال در بانکداری دیجیتال وصل می‌کنه.

 

حجت مقیمی، رئیس اداره توسعه کسب‌وکار و محصول بانک تجارت، کارشناس بعدی این نشست تخصصی، درباره کارکرد اصلی لندتک‌ها، یعنی توسعه همکاری‌های مالی صحبت کرد و اون‌ها رو تسهیل‌گر ابزارهای مالی سنتی برشمرد. هومن امینی، مدیرعامل دیجی‌پی هم درباره تجارت الکترونیک و جنبه‌های مختلف اقتصاد دیجیتال و تأثیر اون بر زندگی روزمره صحبت کرد. او تجارت الکترونیک و لندتک رو در کنار هم و در جهت هم‌افزایی برای دسترس‌پذیری و خدمات‌رسانی به کاربر، معنای اصلی گسترش اقتصاد دیجیتال دونست. مدیرعامل دیجی‌پی، از تأثیر خدمات لندتک‌ها در کاهش هزینه‌های عملیاتی بانک‌ها، و همین‌طور کاهش نرخ نکول هم گفت و اون‌ها رو مهم‌ترین دلایل ضرورت همکاری بانک‌ها با لندتک‌ها عنوان کرد.

 

کارشناس‌های حاضر در این نشست از حوزه‌های بانکداری و فین‌تک، در نهایت بر اهمیت ایجاد زیرساخت‌های فناورانه برای به‌کارگیری توان لندتک‌ها در جهت کمک‌رسانی به بانک‌های ایرانی برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان تأکید کردند و اون رو جزو لاینفکی از اقتصاد دیجیتال دونستن. این نشست با پرسش‌ و پاسخ بین حاضرین و کارشناس‌ها به پایان رسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *