تأثیرات جمع‌آوری داده‌های مربوط به معاملات رمز ارز برای معامه‌گران در سراسر دنیا

اداره خدمات درآمد داخلی ایالات متحده، از کنگره این کشور خواسته اجازه بده تا اون‌ها داده‌های مربوط به معاملات رمز ارز رو جمع‌آوری کنن؛ اما چنین مجوزی، چه عواقبی برای معامله‌گران رمز ارز در دنیا داره؟ تحلیل دیجی‌پی دراین‌باره رو بخونید.

به‌گزارش اف‌اکس‌استریت (FXStreet)، چارلز رتیگ (Charles Rettig)، مأمور عالی‌رتبه اداره فدرال خدمات درآمد داخلی (Internal Revenue Servic) ایالات متحده موسوم به آی‌آراس (IRS) گفته کنگره این کشور باید امکان جمع‌آوری اطلاعات برای معاملات بالای ۱۰هزار دلار در بازار رمز ارز رو فراهم کنه.

آی‌آراس برای ورود به حوزه رمز ارز، به مجوز کنگره نیاز داره.

بنابر اعلام خبرگزاری‌های معتبر، چارلز رتیگ در جلسه‌ای که پیش از جلسه کمیسیون امور مالی سنا (Senate Finance Committee) برگزار شده، به‌دنبال مجوز کنگره برای تنظیم مقررات جدید برای رمز ارزها بوده.

رتیگ در این جلسه تأکید کرده که بیشتر ارزهای دیجیتال برای «دور موندن از صفحه رادار» دولت طراحی شده‌ان و در نتیجه، آی‌آراس در این زمینه با چالش روبه‌روست.

او با اشاره به ارزش بازار بیش از ۲تریلیون دلاری رمز ارزها و وجود بیش از ۸۶۰۰ صرافی در دنیا، گفته موانع زیادی در این مسیر وجود دارن؛ و ادامه داده: «ما مدام با چالش روبه‌رو هستیم، و داشتن دستور مشخصی از سوی کنگره مبنی بر اجازه جمع‌آوری اطلاعات در این زمینه، بسیار ضروریِ».

این مأمور عالی‌رتبه فدرال، شکاف مالیاتی، یعنی تفاوت بین بدهی‌های مالیاتی و مالیات وصول‌شده رو حدود یک‌تریلیون دلار در سال دونسته و گفته سودهای هنگفت ناشی از نوسان قیمت رمز ارزها، از کنترل آی‌آراس خارج شده‌اند.

او اضافه کرده: «اداره خدمات درآمد داخلی در حال حاضر برای دریافت اطلاعات درباره کاربرهای رمز ارز، مجبورِ اشخاص و نهادهای ثالث رو احضار کنه، بدون اینکه اسمی از فرد مشخصی به میون بیاید. این قضیه در هر دو قانون مدنی و کیفری وجود داره، اما این سازمان به ابزار و منابع دیگه‌ای از سوی کنگره نیاز داره».

دولت ریاست‌جمهوری بایدن، اخیرا از بانک‌ها و صرافی‌های رمز ارز خواسته معاملات بالاتر از ۱۰هزار دلار در بازار رمز ارز رو به آی‌آراس گزارش بدن تا شکاف مالیاتی موجود کاهش پیدا کنه. وزارت خزانه‌داری این کشور هم پیرو دستور رئیس‌جمهور، با فرارهای مالیاتی، از جمله در بازار رمز ارزها، برخورد می‌کنه.

ازطرف دیگه، بعد از انتقادات مایک کراپو (Mike Crapo)، سناتور جمهوری‌خواه نسبت به محدودیت گزارش‌دهی به‌خاطر رعایت حریم خصوصی، وزارت خزانه‌داری پیشنهاد کرد این آستانه محدودیت از ۱۰هزار دلار به ۶۰۰ دلار کاهش پیدا کنه!

این طرح پیشنهادی، در کنار سیستم‌های کامپیوتری مدرن، می‌تونه در تعیین اینکه کدوم مالیات‌دهنده‌ها موردحساب‌رسی قرار نگرفته‌ان، به آی‌آراس کمک کنه. البته این سازمان فدرال ادعا می‌کنه افراد ثروتمندی رو زیر نظر می‌گیره که مستعد فرار مالیاتی هستن.

این سازمان اطاعات مالیاتی ثروتمندان رو هم منتشر می‌کنه. همه این‌ها در حالیِ که به‌گزارش وال استریت ژورنال (Wall Street Journal)، مقامات فدرال مشغول بررسی امکان انتشار اطلاعات مالیاتی ثروتمندان آمریکایی هستن.

بنابر گزارش‌های موجود، بعضی از ثروتمندان افسانه‌ای این کشور، از جمله جف بزوس (Jeff Bezos)، بنیان‌گذار و مدیرعامل آمازون، و همین‌طور وارن بافت (Warren Buffett)، مدیرعامل هلدینگ بزرگ برکشایر هاتاوی جزو اهداف این طرح محسوب می‌شن.

انتشار اطلاعات مالیاتی این گروه، و اجبار اون‌ها به پرداخت مالیات‌های بیشتر، و از سوی دیگه، دسترسی آی‌آراس به داده‌های معاملات رمز ارز، که مسلما این گروه ثروتمندان رو هم تحت‌تأثیر قرار خواهد داد، می‌تونه تأثیر قابل‌توجهی بر روندهای بازار هم بگذاره.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

eleven + 15 =