پیش‌بینی جذابی از قیمت رمزارزها: بیت‌کوین تا پایان ۲۰۲۱ به ۶۶ هزار دلار می‌رسه!

بیت‌کوین بعد از کاهشی ۵۰ درصدی نسبت به اوج قیمتی آوریل، حالا چند ماهیِ در سطح قیمتی ۳۰ هزار تا ۴۰ هزار دلار گرفتار شده؛ گاهی تلاشی برای گذر از سقف ۴۰ هزار دلار می‌کنه و گاهی هم نیم‌نگاهی به زیر سطح ۳۰ هزار دلار می‌اندازه!

به‌گزارش وب‌سایت فوبز، قیمت بیت‌کوین هنوز هم نسبت به قبل از ماه اکتبر و آغاز اون صعود عجیب، بالاست؛ همون صعودی که کل بازار رمزارزها رو به ارزش خیره‌کننده ۲٫۵ تریلیون دلار رسوند، پیش از اون‌که در ماه می دوباره دچار سقوط آزاد بشه!

حالا گروهی از کارشناس‌های صنعت رمزارز پیش‌بینی کرده‌ان که بیت‌کوین تا سال ۲۰۵۰، جای دلار ایالات متحده رو به‌عنوان شکل غالب ارز جهانی گرفته و در این مسیر، تا پایان سال میلادی جاری هم به قیمت بالای ۶۶ هزار دلار می‌رسه.

جوزف راچینسکی (Joseph Raczynski)، آینده‌پژوه و کارشناس فناوری شرکت تامسون رویترز (Thomson Reuters) که پیش‌بینی کرده بیت‌کوین تا سال ۲۰۲۵ به ارزش ۱۵۰ هزار دلار می‌رسه و جای دلار رو در بازار جهانی می‌گیره، دراین‌باره می‌گه: «بعضی کشورها از بیت‌کوین به‌عنوان رمزارز پایه خودشون استفاده خواهند کرد. این کوین دیجیتال با توجه به گردش ثابت و سهولت در انتقال، به این کشورها کمک می‌کنه مدلی بدون بانک [bankless] رو در اکوسیستم مالی خودشون به کار بگیرن».

ماه گذشته السالوادور طی آزمایش اقتصادی بحث‌برانگیزی، بیت‌کوین رو به‌عنوان پول رسمی خودش در کنار دلار ایالات متحده پذیرفت. بعد از اون، سایر کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی هم ابراز علاقه کردن که برای فرار از وابستگی به دلار، از این الگو پیروی کنن.

با این حال، پیش‌بینی می‌شه قیمت بیت‌کوین پیش از رسیدن به کف قیمتی، بازهم کاهش پیدا کنه. بعضی کارشناس‌ها روی قیمت ۲۵ هزار دلار به اجماع رسیده‌ان که از قیمت فعلی این رمز ارز، حدود ۸ هزار دلار کمتر خواهد بود.

بنابر داده‌های نظرسنجی وب‌سایت فایندر (Finder) از کارشناس‌های دنیای رمزارز، ۵۴ درصد اون‌ها اعتقاد دارن بیت‌کوین در نهایت جای ارزهای فیات رو تا سال ۲۰۵۰ خواهد گرفت، در عین حال ۴۴ درصدشون هم تصور نمی‌کنن بیت‌کوین بتونه به شکل غالب ارز جهانی تبدیل بشه.

دکتر لی اسمیلز (Lee Smales)، استادیار دانشگاه استرالیای غربی دراین‌باره می‌گه: «تصور می‌کنم بیت‌کوین (و بسیاری از دارایی‌های دیجیتال دیگه) در نهایت جای خودشون رو به ارزهای دیجیتال بانک مرکزی [CBDC] خواهند داد و تا پایان دهه میلادی فعلی از اکوسیستم مالی خارج می‌شن».

این‌روزها بیت‌کوین بین ۳۱هزار تا ۳۲ هزار دلار در نوسانِ و در حال حاضر هم به‌قیمت ۳۱۷۰۰ دلار خریدوفروش می‌شه.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + eighteen =