جدیدترین فیلم ترسناک رمزارزی: بیت‌کوین به زیر ۳۰ هزار دلار سقوط کرد!

روز دوشنبه بیت‌کوین برای اولین بار از تاریخ ۱ تیر، به زیر ۳۰هزار دلار سقوط کرد و بقیه ارزهای دیجیتال رو هم با خودش پایین کشید.

به‌گزارش سی‌ان‌بی‌سی، براساس داده‌های کوین‌مارکت‌کپ (CoinMarketCap)، ارزش بازار رمزارزها طی همین ۲۴ ساعت گذشته حدود ۹۰ میلیارد دلار کاهش یافته.

براساس داده‌های تحلیلگر مذکور، رمزارز بیت‌کوین تقریبا ۶درصد، رمزارز اتر ۸درصد و رمز ارز ریپل ۱۰ درصد کاهش قیمت داشته‌اند.

این کاهش قیمتی، به‌دنبال فروش گسترده‌ای در بازارهای سهام جهانی رخ داده. در همین راستا، روز دوشنبه میانگین صنعتی داو جونز (Dow Jones Industrial Average) بدترین روز خودش رو از اواسط سال ۱۳۹۹ تا امروز سپری کرد. میانگین صنعتی داو جونز، شاخصی اقتصادی در بازار بورس اوراق بهادار ایالات متحده است.

آنابل هوانگ (Annabelle Huang)، از شرکای شرکت خدمات مالی رمزارزی امبر گروپ (Amber Group) دراین‌باره گفته: «فروش گسترده‌ای در بازارهای جهانی اتفاق افتاد، و در نتیجه دارایی‌های ریسکی همه‌جا با کاهش قیمت مواجه شدن».

هوانگ این رو هم اضافه کرده که «نگرانی‌ها درباره کیفیت و شدت بهبودهای اقتصادی و همین‌طور ضعیف‌شدن دارایی‌های ریسکی، از جمله سوددهی اون‌ها وجود داره. این مسائل در کنار ضعف اخیر بیت‌کوین، بازار رمزارزها رو با افت قیمتی بیشتری مواجه کرده».

با این حساب، قیمت بیت‌کوین از اوج ۶۵هزار دلاری‌اش در اواخر فروردین سال جاری، تا زیر ۳۰هزار دلار امروز، بیشتر از ۵۰درصد کاهش پیدا کرده.

مسائل مختلفی، از جمله برخوردهای دولت چین با استخراج‌کننده‌ها و معامله‌گرهای رمزارز در این کشور، بر این کاهش قیمت شدید اثر داشته‌ان. طی ماه‌های اخیر، استان‌های چین که بیشترین ماینر بیت‌کوین رو در خودشون جا داده بودن، این کسب‌وکارها رو به تعطیلی کشوندن.

بانک مرکزی چین هم با شرکت‌های حوزه امور مالی و فین‌تک اتمام‌حجت کرد که هیچ خدماتی به فعالان حوزه رمزارز ارائه ندن.

تک‌تک این اتفاقات و مسائل دیگه‌ای مثل تصمیم ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت تسلا مبنی بر نپذیرفتن بیت‌کوین به‌عنوان راه پرداخت، کاهش تقاضا در بازار و هیجانات غالب بر دنیای رمزارز، دست‌به‌دست هم دادن تا قیمت بیت‌کوین و به‌تبع اون سایر ارزهای دیجیتال رو به این سطح برسونن.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

six + nineteen =