[اینفوگرافیک] سوپراپلیکیشن مالی دیجی‌پی در سال ۲۰۲۰

نخستین گزارش رسمی و عمومی دیجی‌پی که به عملکرد این شرکت در بازه زمانی ۱ دی ۱۳۹۸ تا ۳۰ آذر  اختصاص داشت، با حضور بنیان‌گذاران دیجی‌پی در اسفند ماه ۱۳۹۹ منتشر شد.

به نقل از تکراسا؛ نخستین گزارش سالانه دیجی‌پی به سه حوزه سوپراپلیکیشن و پلتفرم خدمات، خدمات پرداخت و کیف پول و خدمات اعتباری دسته‌بندی شده است. در این مقاله به بررسی سوپراپلیکیشن و پلتفرم خدمات دیجی‌پی خواهیم پرداخت و خدمات ارائه‌شده توسط این سوپراپلیکیشن مالی را با نمونه‌های مشابه داخلی مقایسه خواهیم کرد. همچنین با توجه به داده‌های گزارش، سعی شده است تا تعدادی از معیارهای دیجی‌پی با نمونه‌های خارجی نیز مقایسه شود.

مقایسه خدمات سوپراپلیکیشن‌های مالی در ایران

از میان سوپراپلیکیشن‌های مالی فعال در ایران، ۶ سوپراپلیکیشن تاپ، ایوا، آپ، سکه، ۷۲۴ و دیجی‌پی با توجه به تنوع خدمات انتخاب شده‌اند تا خدمات مالی ارائه‌شده توسط آن‌ها مقایسه شود. لازم به ذکر است دسته‌بندی خدمات ارائه شده دقیقاً بر اساس دسته‌بندی سوپراپلیکیشن‌ها نیست و بعضی خدمات تجمیع شده و به‌عنوان یک خدمت محسوب شده‌اند؛ به‌عنوان مثال خدمات مرتبط با خودرو در قالب یک خدمت تجمیع شده‌اند. همچنین خدمات آورده‌شده تمامی خدمات ارائه‌شده توسط این سوپراپلیکیشن‌ها نیست و سعی شده خدمات پرتکرار بررسی شود.


سوپراپلیکیشن دیجی‌پی شامل ۱۵ مینی‌اپلیکیشن در زمینه‌های مختلف است که در حال حاضر ۱۱ خدمت آن فعال است. در حالی که تعداد خدمات پنج سوپراپلیکیشن دیگر بر اساس این نوع دسته‌بندی، بیش از ۱۵ خدمت بوده است. مهم‌ترین تمایز سوپراپلیکیشن دیجی‌پی از رقبا، ویژگی خدمات اعتباری و خرید اقساطی است. اما با توجه به عدم تأمین منابع مالی توسط تأمین‌کنندگان، این خدمت تا این لحظه فعال و در دسترس نیست.

نسبت کاربران فعال روزانه به ماهانه دیجی‌پی

نسبت کاربران فعال روزانه به ماهانه (DAU/MAU) نشان‌دهنده چسبندگی کاربران به اپلیکیشن و میزان تکرار استفاده از اپلیکیشن است؛ هر چقدر این نسبت بالاتر باشد، استفاده بیشتر کاربران در طول ماه را نشان می‌دهد. نسبت ۲۱٪ کاربران فعال روزانه به ماهانه سوپراپلیکیشن دیجی‌پی در سال ۲۰۲۰ نشان می‌دهد در طول ماه، کاربران به طور میانگین هر ۶ روز یک بار به این اپلیکیشن مراجعه می‌کنند.

براساس مطالعه انجام‌شده در سال ۲۰۲۰، این نسبت برای اپلیکیشن‌های حوزه مالی میانگین ۴۱٪ بوده است. با توجه به استاندارد جهانی، نسبت کاربران فعال روزانه به ماهانه دیجی‌پی پایین بوده و نیاز به بهبود دارد. در سال ۲۰۲۰ نسبت کاربران فعال روزانه به ماهانه علی‌پی، غول پرداخت در شرق آسیا، نیز ۳۵٪ بوده است.

الگوی استفاده از سوپراپلیکیشن دیجی‌پی در ساعات مختلف روزهای هفته

براساس نمودار زیر که در گزارش ۲۰۲۰ دیجی‌پی منتشر شده است، می‌توان گفت روزهای یکشنبه و دوشنبه بیشترین، روز جمعه کمترین تعداد تراکنش انجام می‌شود. ساعات ۱۵ تا ۱۸ نیز اوج تعداد تراکنش‌هاست. به نظر می‌رسد در این ساعت‌ها که دقیقاً بعد از تعطیلی ادارات و بانک‌ها هستند، مردم به استفاده از این اپلیکیشن روی می‌آورند.

توزیع سنی و جنسی کاربران دیجی‌پی

بیش از ۷۵٪ کاربران دیجی‌پی کمتر از ۳۵ سال سن دارند که بیش از سه چهارم کاربران را شامل می‌شود. اغلب کاربران در این بازه سنی متولدین دهه ۶۰ و ۷۰ شمسی هستند. این موضوع نشان می‌دهد که بیشتر کاربران دیجی‌پی از نسل جوان امروزی هستند که با فناوری‌های روز آشنایی بیشتری دارند.

۷۷٪ از کاربران دیجی‌‌پی آقا و مابقی خانم هستند. با توجه به اینکه تعداد نصب سوپراپلیکیشن دیجی‌پی بیش از ۱ میلیون است، می‌توان گفت بیش از ۷۷۰ هزار نصب‌ فعال متعلق به آقایان و بیش از ۲۳۰ هزار نصب فعال متعلق به خانم‌ها بوده است.

این مقاله به کمک آمار و ارقام منتشرشده در گزارش ۲۰۲۰ دیجی‌پی با تمرکز بر معرفی سوپراپلیکیشن و خدمات پلتفرم دیجی‌پی در سایت تکراسا تهیه شده است.

منبع : تکراسا

این مطلب اولین بار در تکراسا منتشر شده و در اتاق خبر دیجی‌پی باز نشر شده است.
برای مشاهده کامل این مقاله می‌توانید به سایت تکراسا مراجعه نمایید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × four =