آیا ایلان ماسک همه بیت‌کوین‌هاش رو می‌فروشه؟!

به‌گزارش سی‌ان‌بی‌سی، ایلان ماسک، میرعامل تسلا، در تبادل توییتی که بعدازظهر روز یکشنبه داشته، این‌طور به مخاطبانش القا کرده که این شرکت سازنده ماشین‌های الکترونیکی، بقیه دارایی‌های بیت‌کوین خود رو فروخته یا می‌خواد بفروشه! همین هم باعث کاهش قیمت بیت‌کوین در بازار شده.

بیت‌کوین با کاهش ۸ درصدی به حدود هر سکه ۴۴ هزار دلار رسیده و هم‌چنان هم در حال کاهش قیمت است!

قضیه از اون‌جا شروع شد که کاربر توییتری به‌نام @CryptoWhale نوشت: «چند ماه دیگه که طرف‌دارای بیت‌کوین بفهمن تسلا بقیه دارایی‌هاش رو فروخته، حسابی حالشون گرفته می‌شه. با این هجمه‌ای که به ایلان ماسک وارد شده، من که بهش حق می‌دم…»

ایلان ماسک هم در جواب این توییت نوشته: «واقعا»!

این احتمال فروش درست چند روز بعد از اون مطرح شده که ماسک گفت شرکتش در نظر داره بیت‌کوین‌هایی رو که داره، نگه داره و می‌خواد از اون‌ها برای معاملات استفاده کنه. البته تسلا پاسخی به درخواست‌های اظهارنظر دراین‌باره نداد.

ماسک همیشه طرف‌دار پروپاقرص ارزهای دیجیتال بوده، و چندین بار طی سال گذشته، به افزایش قیمت رمز ارزهایی مثل بیت‌کوین کمک کرده. در ماه فوریه سال جاری، تسلا فاش کرد که حدود ۱٫۵ میلیارد دلار بیت‌کوین خریده. این شرکت بعدها گفت از محل فروش بیت‌کوین طی سه ماه، ۱۰۱ میلیون دلار سود خالص به دست آورده.

اما به نظر می‌رسه ماسک طی چند هفته گذشته، مسیر مخالف رو برای دوج‌کوین در پیش گرفته. تسلا هفته گذشته خرید خودرو با بیت‌کوین رو هم به‌خاطر «افزایش زیاد استفاده از سوخت‌های فسیلی برای استخراج بیت‌کوین» معلق کرد.

ماسک چند وقتی است که با کاربرهای منتقد سیاست‌هاش در بازار رمز ارزها در توییتر جدل می‌کنه. سرمایه‌گذار معروف، فرد ویلسون (Fred Wilson)، هم‌بنیان‌گذار شرکت یونیون اسکوار ونچرز (Union Square Ventures) روز جمعه توییت کرده: «او بازی راه انداخته. کسی رو که از این کارها می‌کنه، نمیشه جدی گرفت. او احترام خودش رو تا حدی زیادی طی سال گذشته، و به خاطر همین کارها پیش من از دست داده».

البته ماسک فعالیت‌هایی روی دوج‌کوین انجام می‌ده. شرکت اسپیس‌اکس ماسک، هفته پیش اعلام کرد دوج‌کوین رو به‌عنوان پرداخت برای مأموریت پرتاب دوج۱ به ماه قبول می‌کنه. حرف‌های او به افزایش قیمت این ارز دیجیتال کمک کرد و باعث شد بعضی پلت‌فرم‌های تبادل رمز ارز، به دوج‌کوین رو بیارن.

صرافی معروف کوین‌بیس (Coinbase) گفته طی شش تا هشت هفته آتی، دوج‌کوین عرضه می‌کنه. صرافی‌های محبوب دیگه‌ای مثل رابین‌هود و بایننس هم پیش از این به کاربران‌شون اجازه معامله دوج‌کوین می‌دادن.

شما چطور؟ آیا تابه‌حال نظرات و توییت‌های ایلان ماسک، باعث شده رمز ارزی رو بخرید یا بفروشید؟

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

four × 1 =